+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

"Praygrounds" Sergisi

13 Mart 2017, 13:31
  defa okundu.

Lübnan'da yer alan, L.E.FT Architects tarafından tasarlanan Amir Shakib Arslan Camii'nin hikayesi, "Praygrounds" sergisiyle 17 Mart-21 Nisan tarihleri arasında Studio-X İstanbul'da izlenebilir.

"Praygrounds" Sergisi

17 Mart - Sergi Açılış Programı:

19:00 Ziad Jamaleddine'in konuşması
20:00 Sergi açılış / Exhibition opening

Sergi Hakkında:

L.E.FT Architects tarafından 2016 yılında tamamlanan 100 m2'lik Amir Shakib Arslan Camii'nin hikayesi Praygrounds sergisiyle Studio-X'te. Projenin mimarı L.E.FT Architects küratörlüğünde gerçekleşen sergi 17 Mart Cuma günü saat 19:00'da Ziad Jamaleddine'in konuşmasıyla açılıyor.

Lübnan'nın Al-Moukhtarah bölgesinde yer alan Amir Shakib Arslan Camii, 18. yüzyıldan kalma eski bir sarayın mevcut yapısını yepyeni bir mimari dille yenileyen, dönüştüren bir proje.

Serginin "İnsan/Allah", "Erkek/Kadın" ve "Yapım/Yıkım" adlı üç parçadan oluşan yapısı, yeniden düzenlenmiş ve nağmeyle söyleme yerine okuma yoluyla yeniden yorumlanmış olan ezan ile birleşiyor.

Polemik ettiği konular bakımından önemli bir projenin yapım aşaması ve sonrasındaki sürece dair bu derinlikli sergi, hem mimari hem sosyolojik açıdan ufuk açıcı bir deneyim sunuyor.

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

ETKİNLİK BİTTİ
Künye
Başlangıç: 17 Mart 2017 19:00
Bitiş: 21 Nisan 2017 18:00
Düzenleyen: Studio-X Istanbul
Kent: İstanbul
Yaklaşan Bugün
İlgili Etkinlikler