Küçükçekmece Belediyesi Ulusal Resim Yarışması 2012

Başvurular 2 – 20 Nisan 2012 tarihleri arasında kabul edilecek.

Küçükçekmece Belediyesi’nin bu yıl 2.sini düzenlediği ulusal ölçekli, ressam ya da ressam adaylarının katılabileceği resim yarışması için başvuru tarihleri belli oldu.

Konusunun “Serbest” olarak belirlendiği yarışmaya ülke çapında katılım bekleniyor. Eser değerlendirmelerini geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin önemli sanat isimlerinin yer aldığı bir jüri yapacak.

Aralarında galeri yöneticisi, koleksiyoner, sanatçı, sanat yazarı ve akademisyenlerin bulunduğu jüri; Esra Aslıçavuşoğlu, Fırat Arapoğlu, Erkan Doğanay, Mustafa Horasan, Hüsamettin Koçan, Mustafa Taviloğlu, Yeşim Turanlı gibi isimlerden oluşuyor.

Sanatı ve sanatçıyı destekleyen Küçükçekmece Belediyesi, dereceye girenleri para ödülü ile ödüllendirecek. Birinciye 10.000 TL ödenecek yarışmada, ikinciye 7.000 TL, üçüncüye 5.000 TL ve üç sanatçıya da ayrı ayrı 3.000 TL ödül verilecek.

Yarışmaya katılım şartları belediyenin web sitesi olan www.kucukcekmece.bel.tr adresinden öğrenilebilir. Başvurular 02 – 20 Nisan 2012 tarihleri arasında kabul edilecek. Eserler, Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi toplanacak.

Toplanan eserler, yarışma sonrası sergilenecek ve sanatseverlerin ilgisine sunulacak.

Etiketler

Bir cevap yazın