“Yarışmayla Yap” 3. Yaşını Kutladı

Yarışmayla Yap 3. yaşını, Seranit Grup Showroom’unda projeye destek veren mimarlar ve sektör temsilcileriyle beraber kutladı.

Arkitera Mimarlık Merkezi’nin Seranit Grup sponsorluğunda 2012 yılından beri “Türkiye’de mimarlık ve tasarım dallarında açılan proje ve fikir yarışmalarının sayısının ve niteliğinin artması ile kamuoyunda kentsel çevre ve mimarlık kültürü oluşması” amacıyla yürüttüğü “Yarışmayla Yap” projesi, 3. yılını Seranit Grup Showroom’unda destekçileriyle beraber bir buluşma ile kutladı.

Etkinlikte yaptığı konuşmasında projeye inandıklarını ve bu nedenle de 2012 yılından bu yana desteklediklerini belirten Seranit Grup Proje ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Uçak, “2016 yılı ve sonrasında da Arkitera ile birlikte projede yer alarak Türkiye’nin farklı noktalarına da ulaşmış olacağız” dedi.

Projenin gelişme süreci ve geldiği noktayı değerlendiren Arkitera Mimarlık Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz ise 3 yıl boyunca yapılan çalışmaları özetledi.

Yarışmayla Yap’ın 2016 yılı için hazırladığı projelerden bazıları şöyle: Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor, Yarışmalar Sergisi, Portfolyolar Sergisi ile Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu. Yarışmayla Yap ekibi önümüzdeki dönemde de tüm kamu kurumlarına “Yarışmayla Yap” demeye devam edecek.

Yarışmayla Yap Projesi kapsamında 3 yıl boyunca neler yapıldı merak ediyorsanız detaylı habere buradan ulaşabilir ya da Yarışmayla Yap etiketini takip edebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın