Sanayi Bakanlığı’nın ek hizmet binası TOKİ’den

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yapılandırmadan sonraki yeni adı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı için de ek hizmet binası inşaa edecek.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı başta olmak üzere çok sayıda kamu kurumuna hizmet ve ek hizmet binaları yapan Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yapılandırmadan sonraki yeni adı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı için de ek hizmet binası inşaa edecek. Bakanlığın Eskişehir Yolu 7. km’de bulunan mevcut ana hizmet binasının bulunduğu alanda inşaa edilecek ek hizmet binası için, 24 Haziran’da ihale yapılacak. Şartname uyarınca, binanın inşaatı, yer tesliminden itibaren 550 günde tamamlanacak. Verilen bilgiye göre, Eskişehir yolu 7. km’de bulunan mevcut Sanayi ve Ticaret Bakanlığı hizmet binasının bulunduğu alana yapılacak olan ek hizmet binası, 2 bin 988,77 metrekare taban inşaat alanında, ‘5 bodrum +zemin + 8 normal’ katlı olarak inşaa edilecek ve toplam 52 bin 801,77 metrekare inşaat alanına sahip olacak.

KAMU TOKİ’NİN İŞİ
TOKİ, imzaladığı protokoller uyarınca, Milli Eğitim Bakanlığı için okul ve spor salonları, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu için sevgi evleri, engelsiz yaşam ve rehabilitasyon merkezleri, huzurevleri, emekli evleri ve çocuk yuvaları, Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı için askeri tesis, lojman ve karakol, emniyet müdürlüğü binaları, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Maliye Bakanlığı için vergi dairesi, il hizmet binaları, Sağlık Bakanlığı için hastaneler ve sağlık ocakları yaptırıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın