Forumlar Atölyelerle Şenleniyor

Kadıköy Yoğurtçu Parkı’ndaki forum her geçen gün daha da kalabalıklaşırken, direnişin nasıl ilerleyebileceği temel gündem konusu.

Yoğurtçu Parkı’ndaki insanlar 30’dan fazla konuda atölye çalışması yapma kararı aldı. Akla gelen her türlü konuda atölye konuları belirlenirken en çok ilgi görenler, “yaratıcı eylem”, “yaratıcı drama”, “politika” ve “toma ve biber gazına karşı mücadele” atölyeleri oldu. Avcılar’da yapılan forumda ise her çarşamba ve cumartesi eylem yapma kararı alındı.

Üsküdar Doğancılar Parkı’nda yapılan buluşmada da çeşitli konular tartışıldı: “Enerji ve zamanın yerel seçimlere yönlendirilmesi ve Üsküdar’dan AKP tabanının politik çekincelerini gidererek onları da kucaklayacak bir adayın çıkarılması”, “‘Genç ve korkusuz’ direnişçilerle ‘yaşlı ve deneyimli’ direnişçiler arasındaki uyuşmazlıkların giderilip aralarında işbirliği sağlanması gerekliliği” vb. Ayrıca, Vegan mutfağın Salı akşamı açılacağı ve dileyenlerin meyve, kuruyemiş, simit, mısır, zeytinyağlı yemek gibi hayvansal ürün içermeyen kolay yiyecekler getirebileceği duyuruldu. Kitap değiş tokuşu, sunum ve seminerler gibi etkinliklerle dayanışma pratiklerinin artırılması gerekliliği belirtildi.

Etiketler

Bir cevap yazın