Etiyopya’ya Dönüşüm Modeli

Etiyopya Kentsel Kalkınma ve İmar Bakanı Mekuria Haile, Ankara’daki kentsel dönüşüm projelerini kendilerine model olarak alacaklarını açıkladı.

Sinevizyon gösterisiyle izledikleri ve bizzat gezdikleri başta Dikmen Vadisi gibi proje alanlarına hayran kaldıklarını belirten konuk Bakan Haile, “Teknik ekipler oluşturarak tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz. Kentsel dönüşümler bizim için inanılmaz. Çok kısa süreler içerisinde ne kadar güzel parklar, alt üst geçitler yapmışsınız. Çalışmalarınızla pek çok alanda öncülük yaptığınız ortada” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal ve kültürel alanlarda 164 proje uyguladıkları bilgisini veren Başkan Melih Gökçek ise, uygun gördükleri her alanda, istedikleri sayıda Etiyopyalı ekibi Başkent Ankara’ya konuk edebileceklerini ve belediye projelerini teknik elemanlarca gezerek öğrenmelerini sağlayabileceklerini söyledi.

Ziyaret sonrasında Başkan Gökçek ve konuk Bakan Haile birbirlerine hediyeler verirken, heyetle birlikte hatıra fotoğrafları çektirildi.

Etiketler

Bir cevap yazın