Ekolojik Kriz ve Kentler Paneli Bugün Başlıyor

Ekolojik kriz ve kentler paneli bugün başlıyor TÜRKİYE Barolar Birliği Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu tarafından düzenlenen "Ekolojik Kriz ve Kentler" paneli bugün başlıyor.

3 gün sürecek olan panelde, rant odaklı imar uygulamalarıyla ekolojik krizin cenderesine sokulan kentler tartışılacak. Panelde pek çok akademisyen, hukukçu ve meslek odası temsilcisi sunum yapacak. Hill Otel’de düzenlenecek olan etkinliğin açılış konuşmalarını, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile İstanbul Barosu Başkanı Doç Dr. Ümit Kocasakal yapacak.

İlk gün “Ekolojik krizin cenderesindeki kentlerimiz” ve “Plan mı Pilav mı?” başlıklı oturumların gerçekleşeceği etkinliğin ikinci gününde ise “Planlama Hukukunda Olağanüstü Hal Uygulamaları” ve Yasalar ile “Kentler ve İfade Özgürlüğü” başlıklı oturumlar yer alacak.

TBB Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Ali Arabacı, Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu ile İstanbul Şube Başkam Mücella Yapıcı, Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Ahmet Atalık, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nden Çare Çalışkan, Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Orhan Sarıaltun, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Öğr. Üy. Prof. Dr. Doğanay Tolunay Yüzüncü Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğr. Üy. Prof. Dr. Mustafa Sarı, Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Böl. Öğr. Üy. Prof. Dr. İclal Dinçer, Galatasaray Ün. Hukuk Fak. Öğr. Üy. Yard. Doç. Dr. Özge Aksoylu, İstanbul Bilgi Ün. Hukuk Fak. Öğr. Üy. Yard. Doç. Dr. Ulaş Karan, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Arş. Gör. Seda Yurtcanlı, Berlin Teknik Ün. Doktora Adayı Yaşar Adanalı ve Yüksek Mimar Derya Karadağ’ın birer bildiri sunacağı etkinliğin ikinci günü olan 1 Şubat tarihinde saat 16’da Taksim’de bir de basın açıklaması yapılacak.

Etiketler

Bir cevap yazın