Arena’nın Çatısı Kapatılmalı

Türk Telekom Arena yapılırken proje gereği Türkiye'nin çatısı açılır kapanır ilk stadı olacaktı. Stadın üstünün kapanmasının önemli bir nedeni ve amacı olası bir depremde "Sağlık üssü" olarak kullanılacak olmasıydı.

Türk Telekom Arena yapılırken proje gereği Türkiye’nin çatısı açılır kapanır ilk stadı olacaktı. Stadın üstünün kapanmasının önemli bir nedeni ve amacı olası bir depremde “Sağlık üssü” olarak kullanılacak olmasıydı. TT Arena’nın hemen yanında halen inşaatı süren Etfal Hastanesi’nin yapılış amacı da bu “Sağlık üssü”nden faydalanmak..
Stat bittiğinde içinin dekarasyonu yani, localar, yemek alanları, yürüyen merdivenler Galatasaray kulübü tarafından yapılacaktı. Çatıyı da yapma görevini de TOKİ üstlenecekti.
Çatının maliyeti 23 milyon lirayı buluyordu. Galatasaray yönetimi TOKİ’ye “Çatıyı biz yapalım dekorasyonu siz yapın” dedi. Dönemin Devlet Bakanı Faruk Özak’ın oluruyla 9 Ağustos 2010’da Çatıyı Galatasaray Kulübü, Arena’nın dekorasyonunu da TOKİ yapacak” şeklindeki protokol karşılıklı olarak imzalandı. Protokol gereği bir bakımdan TOKİ ile Galatasaray değiş-tokuş yapmış oldu.

Etiketler

Bir cevap yazın