+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Çeliktepe Ortaokulu

o sevimsiz mahallede yürürken yapıyı görünce içim açıldı . . .
benim memleketimde kapitalist olmayan bir çerçeve içinde
kaliteli mimarlık yapılabildiğini görmek gelecek için umut verdi . .
ayrıcana ve özellikle atatürk köşesindeki devrimci tavır için teşekkürler . .
5 saat önce

Askıda Eskiz

Guzel bir girisim. Peyzaj lonca ile.biz de aylaaaaaaaaaar once basladik ve bunun aynisini actik ama yazan cizen reklamimizi yapan olmamisti
9 saat önce
Harika bir girişim olmuş. İyiliği çoğalttıkları için Büşra kama ve Fatma Mehmetoğlu hanımefendileri tebrik ederim. Umarım diğer üniversitelerimizde de böyle güzel uygulamalar görürüz.
Cuma, 11:46

Aydın Arpaz Beyler Konağı ve Kulesi Restore Ediliyor

https://goo.gl/cXD96x ve https://goo.gl/rdY1xC
Cuma, 11:32
Yönettiğiniz sayfa neydi?
Perşembe, 08:58
“Kamuoyunun talebini” bir habere yönlendirmek yerine, dilerdim ki yönettiğimiz sayfaların ismi verilsin. Tabi burada önemli olan metnin içeriği ve Arpaz Kalesi ve Beyler Konağının Restorasyon projesinin nihayet onaylanmış olması. Bunu kaleme aldığınız için teşekkür ederim.
Perşembe, 02:21

Türkiye'nin Ürün Dergisi RAF'ın Şubat Sayısı Çıktı!

Merhaba,

Yarışmanın sonuç duyurularında yalnızca yarışmanın kazananı açıklanıyor. Finale kalan çalışmaların sahiplerinin isimleri, alfabetik düzende aşağıdaki gibidir:

Adem Kuru (iki çalışma ile), Alp Şerif Besen, Ayşe Feyza Karakoç, Ayşe Uğuz, Bengi Amaç, Buket Sarıkaya, Dilara Yaraş, Elif Türk, Handan Akyürek, Hatice Koç, Sezin Nazire Demir, Sude Küçük, Sümeyra Gülsün ve Tuğçe Figen Kukul.
Perşembe, 11:46
565 tasarımın finale kalanları, bir yerde açıklandı mı?
Çarşamba, 20:16

Finalist Mention, Young Architects Competitions Kid's Factory Project

Merhaba Türkopol,
Bu bir haber değil, yarışma projesi. Uluslararası bir yarışma olduğu için belli ki yarışma dili İngilizce. Böyle olduğu zaman bize ulaşan metinler de İngilizce oluyor. Biz de müelliften Türkçe metin gelmediği sürece, aynı şekilde yayınlıyoruz.
Perşembe, 10:05
Neden İngilizce bir haber Arkitera'da?
Perşembe, 09:01
Arkadaslar mention demek adi gecmek demek, yani kazanamasa da sizin adinizi geciriyoruz demek. Yani sizin finalist olarak adiniz geciyor, diger turlu gold mention diye anlasilirsiniz. Finalist olmussunuz gayet guzel ama o kadar, oldugundan farkli gosterilemez. Biliyorum ikinci siniftan beri yarismalara katiliyosun artik bir seyler olsun istiyorsun ama olmasa da sen gonullerin sampiyonusun.
Çarşamba, 21:38
Öncelikle yarışmacı arkadaşları tebrik ederim, uluslararası platformlarda Türkiye'den ekipleri listelerde görmek gerçekten çok değerli. Genç mimarların uluslararası yarışmalarda kendilerini geliştirmesi ulusal yarışmalardaki kaliteyi de arttıracaktır. Tabii ki bizler başarıyı kutlamak, arttırmaya çalışmak yerine başarı alanı paçasından çeken bir toplumuz. Mimarlık ortamındaki rekabetin artması dolayısıyla özellikle bu mimarlar arasında çok yaygınlaşmaya başladı.
Başlık hatalı girilmiş olabilir ancak bu art niyetten değil heyecandan kaynaklı benim kanaatimce. Ayrıca bu içeriklerin kontrolünü sağlamak da arkitera editörlerinin görevi zaten günde üç beş içerik girilen bir sitede bu çok da zor olmasa gerek. Bu gereksiz tartışmaların önüne geçilebilirdi ama yine minik bir savaş alanına dönmüş projenin altı.
Özetle gönülden tebrikler.
Çarşamba, 15:10
Gerekli düzeltme talebinde bulunuldu. Bunu yazarak zaten siz, bizim kaygı duyduğumuz ikileme düşmüşsünüz sanırım, bizim de bir art niyet arayışımız yoktu. Umarım herkes refaha ermiştir. :)
Çarşamba, 13:22
https://goo.gl/q2K74W
FAKAT YETERİ KADAR DİKKATLİCE Yazanlar var sanırım.
FINALIST OR MENTION eminim bu platformda kimse bu ikileme düşmezdi.Art niyet kesinlikle yok gerçekçi olmak gerek .
Çarşamba, 12:55
Merhaba, benim ve ekibimin proje paylaşımlarına ilk yorumu yaptığınız için teşekkürler :) Yorumunuzu, her ödül grubu projesinin altına, asla atlanmadan yazılan, art niyetli yorumlardan biri gibi değerlendirmeyip cevap vermek isterim. Söz konusu yarışma, katılımı yüksek olan uluslararası bir yarışmadır ve 1.lik, 2.lik, 3.lük ödülünün ardından Gold, Honorable ve Finalist olmak üzere 3 farklı “Mansiyon” ödül grubu bulunmaktadır. Projemiz finale kalmamış, “Finalist Mention” ödülüne layık görülmüştür. Ekip olarak mimarlık camiasında naçizane varolmaya çabaladığımız bu süreçte, “Finalist Mention” ödülü alan projemizi paylaşırken, proje yerine kelimelere odaklanmayı tercih eden okuyucular tarafından “Finalist mi” yoksa “Ödül Grubunda mı” ikilemini yaşamamak adına, bulunduğumuz ödül grubunun ortak adı olan “Mansiyon” Ödülü olarak paylaşmayı tercih ettik.

Ayrıca aşağıda paylaştığım, Yac’ın resmî sitesindeki başlık kargaşasından dolayı yanlış anlamalara sebebiyet verdiğinin farkındayım, fakat yeteri kadar dikkatli baktığınızda sayfanın alt kısımlarındaki “Prizes” sekmesinden 3 farklı Mansiyon Ödülünün olduğunu fark edebilirsiniz.

İyi niyetinizden dolayı teşekkürler :)
Sevgiler

https://goo.gl/zAyU9B

Çarşamba, 12:30
Ortada gerçekten mansiyon olsa nasıl ilan edilirdi acaba, ben fazla 'marvel' buldum.
Çarşamba, 12:08
https://goo.gl/PBjebZ
Çarşamba, 11:27
finale kalmış ya da mansiyon almış ne fark eder ,yaz gitsin ulusal yarışma değil kim bilecek.
Çarşamba, 10:37