+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

“Hikâyeye Açılan Kapılar” Kapı Tasarım Yarışması

bu yarışmaya öğrenciler dışında çalışanlarda katılabilir mi?
Pazar, 14:49
Sistemden kaynaklı bir sorun olmuş şimdi düzelttik, uyarınız için teşekkürler
12 Haziran 2017, 17:20
öncelikle merhaba. son katılım tarihi 30 eylül olmasına rağmen https://goo.gl/MpqXTo sayfasında "sona erdi" yazısı gözüküyor. bunun sebebi herhangi bir sebepten ötürü yarışmanın iptal olması mı yoksa bir hata mı var? şimdiden teşekkürler.
12 Haziran 2017, 16:54

Eskişehir Sokaklarına Renk Geldi

başarılı..
Cumartesi, 02:14

Sancaklar Camii

Müftü bey Mustafa Hocam, çok açık bir şekilde ve terminolojiye uygun ama mimarlarında hah işte diyeceği fikirde. Hocam bu projeyi biraz da dinimiz emirlerini her yönüyle yerine getirmesinden dolayı sevmiş ve desteklemiş.

Her iki mimar Arolat ve Selçuk yer üstünde yaptıkları güzel gösterişli projelerin yanında yer altında da gösterişten uzak mütevazi de olsa ayrı bir güzelliği olan projeler üretme yetisini ortaya koyuyorlar.

Bu camiye güzel denilemez. Altı üstü bir cami denilebilir. Bu kadar basit tariflenmesinin yanında çok şey anlatan bir cami. Şöyle de tarifleyebiliriz tezyinattan uzak tam manasıyla bir ibadethane. İhtişam, muhteşem, israf, müsriflikten arî dinimizin emirleri yerinde kullanılmış sadeliği, basitliği, mütevaziliği ile ibadet ettiren bir mekan. Cami oluşumunun zamanımıza uyarlanmışı, zamanımızda anlatılmışı. Altı üstü bir ama önü arkası da yok. Bundan sonrakilere örnek olacak bir tarafı da yok. Mütevazilik mimari yapılarda pek kullanılmayan ve örnek olmayan bir argüman burada sonuna kadar kullanılmış.

Halisane duygular ile israfın günah dediği dinimizin bu yönünü de yerine getirmiş, ihlas ile manevi duyguların ibadet esnasında hak ile başbaşa kalmayı motive edici özelliği olan bir cami.

Konuşmacıların giyimleri, mekanı, sahne, siyah örtü, siyah sandalye, arka fon, afiş, ışığın dahi olmaması gösterişsiz bir sahnede arkadan gelen bir ışıkla söyleşenlerin hasbıhal edenlerin seçilemeyen yüzleri ifadeleri ile dahi geride durduğu bir anlayış caminin yapılışının ana fikrini anlatıyor.

Cuma, 22:26
Modern şehir mimari arayışları başlığıyla geleneksel cami formları dışına çıkınca modern Kilise ve şapel öykünmesi gibi geldi bana ..neden çünkü biz mimar sinandan beri kubbe Geleneğinin üzerimizin sonsuza kadar açık olduğu hissi verdiği için iliklerimize işlemiş.... Genede yabana atmayalım kendi içinde mantığı ve felsefesine bakılırsa tutarlılığı olan özenli titizliği ile bir çalışma arolatın .mimari dili..
9 Şubat 2015, 09:25

Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Beşiktaş Kampüsü ve Taşınma İddiaları ile İlgili Açıklama

Bu kadar zaman sonra yeni mi gelmiş akıllarına açıklama yapmak. Komik...!
Cuma, 19:40