KRob 2018

Mimarlık profesyonellerinin ve öğrencilerinin dijital ve elle yapılmış çizimleriyle katıldıkları Ken Roberts Memorial Delineation Competition (KRob)'a katılım için son tarih 25 Ekim 2018.

WINNER – Best in Category | Vamsi Krishna Vemuri, IIA, COA | Student Emerging Technologies

44 yıldır devam eden mimari çizim yarışması Krob, mimari çizimin en iyilerini ödüllendirmeyi amaçlıyor. Geçen yıllarda uluslararası görünürlüğü artan yarışmaya, son birkaç yılda ortalama 25 ülkeden 400 başvuru olmuş.

Bu seneki yarışmanın seçici kurulunda Maya Alam, Ada Tolla ve Mİchael Young bulunuyor. 

Yarışmaya katılan çizimlerin tek kişi tarafından üretilmiş mimari çizimler olması bekleniyor. Teslim edilen çizimler görünüş, kesit veya perspektif olabildiği gibi konsept çizimler ve final renderlarda yarışmaya katılabiliyor. Özgün tekniklerde yapılan araştırmaların da yarışmaya katılımı teşvik ediliyor. Katılımcılar birden fazla çizimle yarışmaya katılabiliyor fakat daha önce yarışmaya katılan çizimler kabul edilmiyor. Çizim defterlerinin kabul edilmediği yarışmaya teslimler, defterlerden tek ve sınırları açıkça belli olan sayfalar olarak yapılabiliyor.

Ödüller;

dijital/Hibrid medya,

el çizimi,

en iyi gezi eskizi,

yeni teknolojilerle çizim,

ve juri özel seçimi kategorilerinde veriliyor.

Öğrencilerin ve profesyonellerin katılabildiği yarışmaya katılım ücretli. Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir