+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Fikir Projesi Yarışması: Irak’ın Kurtulan Şehirlerinin Yeniden İnşası

6 Mart 2017, 12:20
  defa okundu.

The Rifat Chadirji Prize 2017, savaşın ardından Musul'da yaşanan konut sorununa dair geliştirilecek fikirleri bekliyor. Yarışma öğrencilere ve profesyonellere açık.

Fikir Projesi Yarışması: Irak’ın Kurtulan Şehirlerinin Yeniden İnşası

Fikir projesi yarışması Tamayouz Excellence Award tarafından düzenleniyor. Irak’ta mimarlık mesleğinin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen ve herhangi resmi bir kuruma bağlı olmayan Tamayouz Excellence Award, 2012’de kuruldu. Tamayouz Excellence Award açtığı uluslararası yarışmalarla ülkedeki öğrenciler ve mimarlar için sağlıklı bir rekabet ortamı oluşturmayı amaçlıyor.

Irak’taki yerel sorunlara odaklanan fikir projelerine verilen The Rifat Chadirji Prize’ın 2017 teması “Irak’ın Kurtulan Şehirlerinin Yeniden İnşası: Musul Konutları” olarak açıklandı. Savaş sonrası yaşanan konut sorununa odaklanan ve hem Musul’a geri dönmek isteyen vatandaşlar hem de halihazırda elverişli olmayan koşullarda yaşamak zorunda kalan Musullular için yeni konut fikirleri geliştirilmesine çalışan yarışmaya kayıt olmak için son tarih 1 Eylül 2017.

Yarışmayla ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Reklam

Etiketler


Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
SONA ERDİ
Künye
Başlangıç: 02 Şubat 2017
Bitiş: 01 Eylül 2017 12:27
Dokümanlar

Şartname