+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

OYAK Çimento Tasarım Yarışması

14 Şubat 2019, 12:15
  defa okundu.

OYAK Çimento Beton Kağıt Grubu, çimento ve betonun doğru kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bu yıl ilki düzenlenen Çimento Tasarım Yarışması ile profesyonel tasarımcılar ve öğrencilerin yeteneklerini sergileyecekleri yeni bir platform sunuyor.

OYAK Çimento Tasarım Yarışması

Teması ''Beklenmedik Dönüşümler'' olarak belirlenen yarışmaya kayıtlar 15 Şubat 2019 tarihinde başlıyor. Yarışma, profesyonel ve öğrenci olmak üzere iki ayrı kategori ve iki ayrı aşamada düzenlenecek. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya bireysel ya da ekip halinde başvuru yapılabilir.

Yarışmanın ilk aşaması için projeler 15 Mart - 5 Mayıs 2019 tarihleri arasında kabul edilecek. Tasarımlara çimento ile artı değer katılması hedeflenen Çimento Tasarım Yarışması'nın birinci aşamasında katılımcılardan, gündelik hayatta kullanılacak bir objeyi "kendin yap" (do-it-yourself) mantığıyla üretmeleri ve üretim sırasında ihtiyaç duyulan malzeme ve yöntemleri kullanıcıya tarif eden bir "kendin yap seti" tasarlamaları bekleniyor. Sunulacak objelerin, 1/1 ölçekte 125.000 cm³ hacim içine sığabilen bir gündelik eşya olması ve kendin yap seti ile tek bir kullanıcının yardıma ihtiyaç duymadan üretebileceği şekilde tasarlanması gerekiyor.

Yarışmanın ikinci aşamasına katılmaya hak kazananlar, tasarladıkları obje ve kendin yap setini OYAK Çimento Beton Kağıt Grubu'na ait bir üretim merkezinde, donanımlı bir atölye ortamının imkanlarından yararlanarak uygulama şansı bulacak. Bu sayede ikinci aşamaya seçilen gruplar, uzmanlar eşliğinde kalıp oluşturma yöntemleri ve tasarımlarında kullanılacak çimento tarifleri gibi üretime dair konular hakkında bilgilerini geliştirebilecek.

Yarışmayla ilgili detayları www.cimentotasarimyarismasi.com sitesinden ve yarışmanın Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarından takip edebilir, www.cimentotasarimyarismasi.com/tr/sorular üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz.

Ödüller

Profesyonel Kategorisi:

  • Birincilik ödülü 15.000 TL
  • İkincilik ödülü 12.000 TL
  • Üçüncülük ödülü 9.000 TLÖğrenci Kategorisi:

  • Birincilik ödülü 12.000 TL
  • İkincilik ödülü 9.000 TL
  • Üçüncülük ödülü 6.000 TL
Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
Selim somuncu / 4 Mayıs 2019, 20:31
Bu yarışmaya hiç teslim yapan yok mu?
 
 
SONA ERDİ
Künye
Başlangıç: 15 Şubat 2019
Bitiş: 05 Mayıs 2019