Modulyss PURE AIR 100

Amacı sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak olan PURE AIR 100 ile iç mekanlarda hava kalitesi artıyor. Halı hakkındaki genel algının tersine, tüm dünyada astım hastalarına özellikle tavsiye ediliyor.

Karo halı ile derin bir nefes alın..

PURE AIR 100, kapalı alanlardaki hava kalitesini arttırarak (PM 2,5 ve PM 10) GUI Gold sertifikasını almaya hak kazandı.

GUI, Almanya’da zemin kaplamalarının iç mekan hava kalitesine olan etkisini test eden bağımsız bir araştırma enstitüsüdür. Yapılan testler sonucu Modulyss PURE AIR 100‘ün sert zeminlere oranla 8 kat, standart halılara oranla 4 kat daha fazla tozu bünyesinde tuttuğu ve havaya karışmasını engellediği GUI tarafından kanıtlanmıştır.

Ayrıca Modulyss’ün diğer halılarında olduğu gibi PURE AIR 100; CRI Green Label Plus, LEED, GUT, kurumlarının kimyasal madde salınımına dair kriterlerine uygunluk gösteriyor.

PURE AIR 100 Avrupa’nın önde gelen iplik üreticilerinden Aquafil firmasının %100 Econyl PA6 ipliği kullanılarak üretildi.

PURE AIR 100‘ün fonksiyonu, sürdürülebilirliği ve aynı zamanda günümüz trendlerini yakalıyor olması en önemli özellikleri arasında yer alıyor. 7 farklı renk seçeneğinin yanı sıra XTRA Cambridge serisi ile daha canlı renkler ve nefes alan tasarımlar yaratıyor.

PURE AIR 100 serisi INGROOVE, MILLENNIUM, serileri ile de kombine edilerek, göz alıcı ve tozdan arınmış, sonsuzluğa uzanan bir tasarım elde etme olanağı sunuyor.

Modulyss, çevre koruma bilinci ile karo halıların üretiminde, geri dönüştürülmüş balık ağları ve pet şişelerden elde edilen malzemeler kullanıyor.

Modulyss endüstriyel ve tüketici atıklarını üretim sürecinde kullanarak daha yeşil bir çevre için katkıda bulunuyor.

 

Daha fazla bilgi için PURE AIR 100 sayfası ziyaret edilebilir:
www.modulyss-pureair100.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir