+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

"İnsanlar Artık Şık Binalarda ve Ofislerde Bulunmayı Tercih Ediyor"

11 Şubat 2016, 10:05
  defa okundu.

Yapı Malzemesi Söyleşileri serimize Tuna Ofis Satış Pazarlama Bölüm Başkanı, Tuna Girsberger Genel Müdürü G. Mehmet Arda ile yaptığımız söyleşi ile devam ediyoruz.

"İnsanlar Artık Şık Binalarda ve Ofislerde Bulunmayı Tercih Ediyor"

Ezgi Can Cengiz: Tasarımı yapı sektörünün neresinde görüyorsunuz?
G. Mehmet Arda: Yapı sektörü Türkiye'nin en hızlı büyüyen sektörlerinden biri. Gerek yurt içerisinde gerekse yurtdışında inşaat şirketlerimiz gurur verici projelere imza atıyor. Bu büyümeye paralel olarak yapılarda tasarıma verilen önemin de giderek arttığını görmekteyiz. Son yıllarda mimarlarımız her sektörde gerçekleştirdikleri projelerde tasarım anlamında adeta bir rekabet içinde ve bu da ortaya çıkan yapıların gerek tasarımsal gerekse işlevsel değerlerine önemli bir katma değer olarak yansıyor. Ofis mobilyaları açısından da A+ projelerdeki artış dikkat çekici! İnsanlar artık şık binalarda ve ofislerde yaşamayı tercih ediyor ve bu konuda da oldukça seçici davranabiliyor.

Markanızın mimarlarla ilişkisini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Tasarıma sürekli yatırım yapan bir marka olarak mimarların iç mekân beklentilerine cevap verecek koleksiyonlar geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. Sadece bir mobilya tedarikçisi olarak değil aynı zamanda bir çözüm ortağı olarak çalışmalarımızı yönlendirmekteyiz. Ar-Ge departmanımız, proje grubumuz mekânların ihtiyaç duyduğu çözümlerde birlikte çalıştığımız mimari gruplar işbirliği içinde.

PR çalışmalarına ne kadar yatırım yapıyorsunuz?
PR çalışmalarına her zaman yatırım yaptık. Ancak 2016 itibariyle bu konudaki yatırımlarımızı hızlandırma kararı aldık. Pazarlamanın etkin unsurlarından birisi olarak PR çalışmalarımızı daha da etkinleştireceğiz.

Sosyal medyayı nasıl, ne kadar kullanıyorsunuz?
Sosyal medyaya büyük önem veriyoruz. Bu konuda tüm mecraları kapsayan projeleri hayata geçirdik ve yeni projeler geliştirmek için çalışmalara başladık. Sürekli olarak markamızı sosyal medyadaki istatistiklerini takip ediyoruz ve aldığımız son verilere göre bu konuda başarılı bir grafik çizme aşamasındayız.

Yarışmaları takip ediyor musunuz? Katılıyor musunuz?
Yurtiçi ve yurtdışında özellikle tasarım yarışmalarını takip ediyoruz ve katılıyoruz. Bu alanda sadece son yıllarda ödüle layık görülüğümüz 20'den fazla ürünümüz var. Son olarak German Design Award'dan 3 ürünümüzle ödülle döndük. Dama, Origa, Metis ürünlerimiz ödüle layık görüldü. Meg kanepemiz ve Dama 2014 yılında Design Turkey ödülüne layık görülmüştü. 2016 yılında 5 ayrı ürünümüz için IF Design Award'a katılıyoruz.

Mimarinin yapı sektöründeki değişimlere etkisi nedir?
Yapı sektöründeki değişimin, tasarımın, kalitenin; çevre bilincinin öne çıkmasını mimarların ve bu konuya önem veren yatırımcıların eseri olduğunu düşünüyorum.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
Künye
30 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Söyleşiler