+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Baha Bey Yalısı Akçelik Ofisi

Baha Bey Yalısı Akçelik Ofisi

14 Şubat 2018, 15:05
  defa okundu.

1940‘ların başında yeniden inşa edilen ve Boğaz‘ın ilk yalılarından biri olan Baha Bey Yalısı‘nın rıhtım katında bulunan ofisin tasarımı ve uygulama yönetimi Wangan tarafından yapıldı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Türkiye’nin demir-çelik sanayisinin önde gelen şirketlerinden biri olan Akçelik’in yeni yönetim ofisi, İstanbul’un Anadaolu Yakası’nda, Çengelköy’de konumlanıyor.

140 metrekare alana yayılan ofisin ana fonksiyon mekanları yönetim ve toplantı odaları. Ofisin deniz yönünde konumlanan yönetim ofisi ve toplantı odasının mimari konsepti, yeni lineer yüzeyler yaratılarak tasarlandı. Wangan tarafından bu proje için özel olarak tasarlanan katmanlardan mevcut taşıyıcı sisteme yakın olan mavi katman, yalının bulunduğu İstanbul Boğazı’na göndermede bulunurken, iç mekanı saran ikinci katman, metal detaylarıyla proje sahibinin sektörü olan demir – çelik sanayiini çağrıştırıyor.

Projede kullanılan; yönetici masası (Cross Table), ikili koltuklar (Gerber Sofa), orta sehpa (Capsul), toplantı masası (Capsul Table) ve sarkıt aydınlatma (Rubik’s Lamp) Wangan‘ın ürün serisinden.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Üsküdar
Proje Ofisi: Wangan
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Akçelik
Ana Yüklenici: Wangan
Fotoğraf: Ömer Uzun
Şantiye Yöneticisi: Mert Can Uzyıldırım
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 560 m²
Toplam İnşaat Alanı: 140 m2
İlgili Projeler