+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
1. Ödül, Mekan 2017 / İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması

1. Ödül, Mekan 2017 / İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması

29 Ocak 2018, 08:05
  defa okundu.

Proje Raporu

KİBRİTHANE/ KÜTÜPHANE & ETÜT MERKEZİ

Kibrithane, sokağın olumsuz ortamından çocukları güvenli ve kontrollü bir ortamda, ders çalışmalarını; kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını; boş vakitlerini yararlı bir şekilde değerlendirmelerini, sosyal alanda yeteneklerini geliştirebilmelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Kütüphanenin eşsiz ve sakin ortamı tüm kitapseverlere iyi bir çalışma imkanı sunuyor.

Küçükçekmece'deki Kibrithane Şehir Kütüphanesi 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. 55 bin kitap kapasiteli kütüphanenin en ilginç yönü ise kütüphanede çay ve kahvenin ücretsiz olması. 220 kişilik kütüphaneyi, üniversite ve kurs sınavlarına hazırlanan öğrenciler dışında araştırma yapmak ve kitap okumak için de birçok vatandaş ziyaret ediyor. 162 raf kapasiteli kütüphanede şu an için 20 bin tematik kitap bulunuyor.

Kütüphanemizde öğrencilerinin seviyelerine uygun, araştırma ve ödev hazırlama ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikteki kaynak kitaplardan ve öğrencilerin seviyelerine göre seçilmiş dünya klasikleri, doğu-batı klasikleri, romanlar, hikâyeler, masallar, şiirler, biyografiler, fıkralar, bilmeceler ve daha birçok okuma kitabı ile süreli yayınlardan oluşan yaklaşık 20 bin kitap bulunmaktadır.

Okuyucuların ücretsiz dijital baskı ve fotokopi hizmetinden yararlanabildiği kütüphanede kablosuz internetten de faydalanmak mümkün. Otomasyon ve akıllı kütüphane sistemi sayesinde katalog tarama, e-yayın bulma ve bilgilendirmenin yapılabildiği kütüphanede dileyen okuyucu 15 günlüğüne 2 adet ödünç kitap alabilecek.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
Künye
Proje Tipi: Kütüphane
Proje Tipi Grubu: 1. Ödül
İlgili Projeler