+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Comme Moi Satış Mağazası

Comme Moi Satış Mağazası

9 Mayıs 2017, 14:00
  defa okundu.

Şanghay’da, 1925’te inşa edilen Art Deco Donghu Hotel’in içine yerleşen Comme Moi’nin iç mekan tasarımı Neri&Hu tarafından yapıldı.

Tasarıma başlandığında, pek çok defa renovasyon yapılan ve işlev değiştiren binadaki müdahalelerin izleri takip edilebilir durumdaydı. Neri&Hu, geçmişin izlerini tutmayı, bir yandan da Comme Moi markasını somutlaştıracak yeni elemanları tasarıma dahil etmeyi seçti. 

Mağazanın birbirini takip eden 4 odası, mekanı baştan sona dolaşan ve teşhir üniteleri için tasarlanmış özel üretim armatürleri şekillendiren bir ray sistemi ile entegre edildi. Metalden örülmüş yüzeylerle kaplanan teşhir üniteleri, tarihi bir mimari çevrenin içine, ürünleri farklı ve dikkat çekici bir şekilde sunmak için yerleşti. Mekanı bir bütün halinde okutan yeni terazzo zemin, zaman zaman yükselerek, resepsiyon ve oturma alanı gibi heykelsi ve işlevsel alanlar oluşturdu. Bu zemine, aksan olarak, yer yer ahşap dahil oldu. 

Metal rayların ve devam eden zeminin yönlendirdiği ziyaretçilerin, mekanın içinde serbestçe dolanarak yolculuklarını kabinlerinde olduğu dinlenme alanında tamamlamaları planlandı. Comme Moi giysilerinin içindeki ziyaretçilerin beyaz kumaşlarla sarılmış kabinlerin kozasından çıkıp, spotların altındaki podyum benzeri yoldan ilerleyerek, yeni görünüşleriyle mağazanın girişini fon olarak kullanarak kendileri göstermeleri planlandı.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
Künye
Proje Tipi: Mağaza / Showroom
Proje Tipi Grubu: Ticari
Aydınlatma Projesi: Parachilna
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 150 m2
İlgili Projeler