+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Şişecam Genel Merkezi

Şişecam Genel Merkezi

17 Ekim 2017, 13:32
  defa okundu.

Bakırküre Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Eylül 2016 itibari ile toplam üç blok olarak planlanan, 35.000 m² proje alanında 1.500 çalışana ev sahipliği yapan Şişecam’ın Genel Merkezi Tuzla’da bulunan İş GYO’da hayat buldu. Shell & Core tasarlanan projede bulunan üç blok, mevcut AVM’den sağlanan alanlarda ortak buluşma noktaları oluşturuldu, gerekli bağlantılar sağlandı. Binada bu anlamda ciddi fonksiyon ve organizasyon değişiklikleri gerçekleştirildi.

Bünyesinde birçok şirket bulunan Şişecam için sağlıklı ve esnek çalışma ortamına sahip 27.000 m² açık ofis alanında her birimin, her departmanın ortak ihtiyaçları belirlenerek bütün bu bileşenler ortak bir noktada buluşturuldu, ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretildi. Gün ışığından faydalanmak adına çalışma istasyonları cephe önlerine yerleştirildi. Ortak çalışma alanları paylaşıma açık ve herkesin ulaşabileceği şekilde, takım çalışmasına uygun yenilikçi bir kimlikle hayat buldu. Farklı toplantı biçimleri ve katılımcı sayılarına göre şekillendirilen toplantı alanları için 2.950 m² alan ayrıldı. Yaklaşık 2.000 m²’ye sahip sosyal alanlar çalışanların bir araya gelerek küçük toplantılar yapabilecekleri, sosyalleşebilecekleri fonksiyonlar ile desteklendi. Kitchenetteler, telefon kulübeleri bu amaca hizmet edecek şekilde tasarıma eklendi.

Donanımlı bir otomasyon senaryosuna sahip; çevre dostu, yeşil bir mimari anlayışın göstergesi olan LEED Sertifikası ile proje sürdürebilirliğini kanıtlar niteliğe ulaştı. 

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
Bu Projede Kullanılan Ürünler

Künye
Proje Yeri: Tuzla, İstanbul
Proje Ofisi: Bakırküre Mimarlık
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Şişecam Düzcam
Ana Yüklenici: Bakırküre Mimarlık
Grafik Tasarım: Federation
Elektrik Projesi: Egemen, Egasis Mühendislik
Akustik Danışmanı: Connection Slalom
Fotoğraf: Gürkan Akay
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
İlgili Projeler