+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Yemeksepeti Kampüs Binası

Yemeksepeti Kampüs Binası

2 Mayıs 2012, 16:10
  defa okundu.

yemeksepeti.com'un Balmumcu'da bulunan Kampüs Binası ofis düzenlemesi Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık tarafından yapıldı.

Yemeksepeti projesinde 5 normal kat ve 1 bodrum / otopark katı olmak üzere toplam 6 katta 2.000 m²'lik mevcut bir yapının organizasyonu yeniden düzenlenmiş ve ofis haline getirildi.

Temelde firmanın genç, dinamik, farklı ve eğlenceli çalışma ortamı anlayışının ofis alanlarına yansıtılması planlanmış, çalışanlarda aidiyet hissi uyandıracak aydınlık ve ferah mekanlar kurgulandı.

Renkli, canlı ve kendine özgü çalışma ortamları tasarlandı. Bunun yanında yaş ortalaması çok genç olan ofis çalışanlarının günlük iş ortamının stresinden uzaklaşabilmeleri için çeşitli PlayStation, masa tenisi, basketbol gibi oyun, dinlenme ve toplanma alanları meydana getirildi.

Projenin odak noktası mevcut binada var olan ve zemin kat ile otopark katı arasında çalışan araç asansörü hareketli bir toplantı odasına dönüştürülmesi oldu. Bu sayede toplantı odası, toplantı yapılmak istenilen kata hareketli bir şekilde yönlendirilebilinecek, dışarıdan gelen misafirlerin de binayı ve ofisin çalışma ortamını farklı bir gözle görmesi sağlanmış olacak.

Ofis binasının çatı katı genel bir aktivite ve toplanma alanı olarak kurgulanmış, hareketli modüllerden oluşan ve istenildiğinde kapatılıp açılabilen bir tribün şeklinde tasarlanmış mobilya sayesinde çeşitli grup aktivitelerine ve barkovizyon gösterilerine imkan veriyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!

Künye
Proje Yeri: Balmumcu, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
İşveren: Yemeksepeti
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2011
İnşaat Başlangıç Yılı: 2012
İnşaat Bitiş Yılı: 2012
Vimeo Video Kimliği: 66720139
İlgili Projeler