İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Master Planı Yarışması Sonuçlandı

350 bin metrekare alanın yenilenmesine yönelik düzenlenen yarışmaya 17 ekip projesiyle katıldı. 17 ekipten dereceye girenler şu şekilde...

Ödül Alan Proje Ekipleri

1. Ödül

6 sıra numaralı 38071 rumuzlu proje 1.’lik ödülüne layık görülmüştür.
Araş.Gör.Dr. Banu Garip (Ekip Başı)
Y.Doç.Dr. Ervin Garip (Danışman)

Yardımcılar
Yasemin Löşer (Mimar, İTÜ)
Reşad Çoban (İç Mimar, İTÜ)

2. Ödül

11 sıra numaralı 17352 rumuzlu proje 2.’lik ödülüne layık görülmüştür.
Hüseyin Kahvecioğlu (Ekip Başı, Y. Mimar, İTÜ)
Nurbin Paker Kahvecioğlu (Y. Mimar, İTÜ)
Melis Nur İhtiyar (Y. Mimar, İTÜ)
Elçin Kara (Y. Mimar, İTÜ)

Yardımcılar
Damla Turan (Peyzaj Mimarı – Mimar, İTÜ)
Ethem Aybar (Mimar, İTÜ)

3. Ödül

5 sıra numaralı 19263 rumuzlu proje 3.’lük ödülüne layık görülmüştür.
İpek Yürekli (Ekip Başı)
Arda İnceoğlu
Sevince Bayrak
Oral Göktaş

Yardımcılar
Çağrı Helvacıoğlu
Kenan Sabırlı (İTÜ)

1. Mansiyon

2 sıra numaralı 20190 rumuzlu proje 1. Mansiyon’a layık görülmüştür.
Selim Velioğlu (Ekip Başı, Dr. Y. Mimar)
Mehmet Ali Yüzer (Ekip Üyesi, Y. Şehir Plancısı)
Erce Funda (Ekip Üyesi/Danışman, Mimar)
Orkun Özüer (Ekip Üyesi/Danışman, Y. Mimar)
Ersen Gömleksiz (Ekip Üyesi/Danışman, Mimar)

2. Mansiyon

14 sıra numaralı 82653 rumuzlu proje 2. Mansiyon’a layık görülmüştür.
Ayşe Şentürer (Ekip Başı, Y. Mimar, İTÜ)

Yardımcı Ekip
Selcen Karatay (Mimar, İTÜ)
Zeynep Dündar (Mimar, İTÜ)
Özgür Gültekin (Mimar, İTÜ)
Nazmiye Rasimoğlu (Mimar, İTÜ)
Atakan Yılmaz (Mimarlık Öğrencisi, İTÜ)
Ece Üstün (Mimarlık Öğrencisi, İTÜ)
Ayşegül Çakan (Mimarlık Öğrencisi, İTÜ)
Hazal Yücesoy (Mimarlık Öğrencisi, İTÜ)

Danışmanlar
Özgür Bingöl (Y. Mimar, MSÜ, Y. Doç. Dr.)
Ertuğ Uçar (Y. Mimar, ODTÜ)
Elif Alkay (Şehir Bölge Plancısı, İTÜ, Doç. Dr.)
Gülşen Güler Aytaç (Şehir Bölge Plancısı – Peyzaj Mimarı, İTÜ, Y. Doç. Dr.)
Selçuk Öğüt (İnşaat Mühendisi – Ulaşım Uzmanı, İTÜ, Doç. Dr.)
Burak Barutçu (Elektrik Mühendisi, İTÜ, Y. Doç. Dr.)

7 sıra numaralı 78653 rumuzlu proje 3. Mansiyon’a layık görülmüştür.
Arzu Erdem (Ekip Başı)
Deniz Aslan

Proje Ekibi
Cem Ataç (Mimar, İTÜ)
Gürbey Hiz (Mimar, İTÜ)
Mustafa Küstür (Mimar, İTÜ)
Nilüfer Çalışkan (Peyzaj Mimarı, İTÜ)
Zeynep Şahin (Peyzaj Mimarı – Mimar, İTÜ)

Yardımcılar
Selin Sözer (Peyzaj Mimarlığı/İç Mimarlık Öğrencisi, İTÜ)
Yekta Alpaslan (Peyzaj Mimarlığı/Mimarlık Öğrencisi, İTÜ)
İrem Gümüşoğlu (Peyzaj Mimarı, İTÜ)

Not: Yarışmaya katılan projelerin görsellerinin bulunduğu internet sitesi ile proje sergisinin bilgileri önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.

Bir cevap yazın