Grohe Türkiye Ülke Müdürlüğü’ne Serhat Sabaz getirildi

1998-2012 tarihleri arasında Ezcacıbaşı İntema’da Proje ve Bayi kanalında farklı görevler üstlenen sektörün deneyimli isimlerinden Sabaz son olarak farklı markalar için "Türkiye ve Gelişmekte Olan Pazarlar Proje Müdürü" olarak görev yapıyordu.

Sıhhi tesisat sektöründe, Avrupa’nın en büyük ve dünyanın önde gelen üreticilerinden Grohe’nin, Türkiye’deki tüm faaliyetlerden sorumlu olan Sabaz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Bilkent Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yaptı.

GROHE Hakkında

Grohe AG, Hemer’deki genel merkezinde ve Düsseldorf’taki kurumsal merkezinde faaliyet gösteren şirket, 2.400’ü Almanya’da olmak üzere dünya genelinde 5.500 çalışana istihdam olanağı sağlamaktadır. Şirket, 2011 yılında; perakende ve inşaat sektörleri için tasarladığı ve ürettiği mutfak ve banyo bataryaları, duş sistemleri; fotoselli ve digital bataryaları; kumanda paneli ve yıkama sistemleriyle 1,165 milyon Euro satış hacmine ulaşmıştır.

Grohe’nin altı üretim fabrikası bulunmaktadır. Bunlardan üçü Almanya dışında, Portekiz, Tayland ve Kanada’da yer almaktadır. Halihazırda, şirketin satışlarının yüzde 84’ü Almanya dışında gerçekleşmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir