Bornova Belediye Binası ve Çevresi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

12 Eylül 2015, Cumartesi günü başlayan jüri çalışmasında, ön seçim aşamasını geçmeye hak kazanan 8 ekibin projeleri değerlendirildi.

Jüri çalışması sonucunda verilen ödüller ve sahipleri:

1.ÖDÜL (Rumuz 50921)

  • Orhan Ersan, Y.Mimar- S.D.Ü (Ekip başı)
  • Ferhat Hacıalibeyoğlu, Yrd.Doç.Dr.- D.E.Ü
  • Deniz Dokgöz, Yrd.Doç.Dr.- D.E.Ü.

Yardımcılar

  • Gülcan Afacan, Mimar
  • Bora Örgülü, Mimar
  • İbrahim Yiğiter, Mimar
  • V. Mustafa Yönder, Mimarlık Öğr.

Danışmanlar

  • Cemal Çoşak, İnş.Y.Müh- D.E.Ü
  • Bülent Özgür, Mak.Y.Müh.-ODTÜ
  • Kemal Güravşar, Elk.Müh.- ADMMA.
  • Melis Sert, Peyzaj Mimarı- Ege Ü.

2. ÖDÜL (Rumuz 42751)

  • Deniz Aslan, Dr.Mimar-İTÜ (Ekip Başı)
  • Ozan Önder Özener, Yrd.Doç.Dr-İTÜ
  • Özlem Ünkap, Y.Mimar-İTÜ
  • Barış Can Cüce, Yük.Lisans Öğrencisi-İTÜ
  • Çağlar Yılmaz, Yük.Lisans Öğrencisi-İTÜ
  • Erenalp Büyüktopçu, Yük.Lisans Öğrencisi-İTÜ
  • Tuğçe Alkaş, Yük.Lisans Öğrencisi-İTÜ

Yardımcılar

  • Fatma Nur Şahin, Mimarlık Öğrencisi-Gediz Ü.
  • Rana İmam, Mimarlık Öğrencisi-İTÜ
  • İlke Şahin, İçmimarlık Öğrencisi-İTÜ

Danışmanlar

  • Bahadır Özcihan
  • Oğuz Cem Çelik, Prof.Dr.-İTÜ, Statik ve Yapı Mühendisliği
  • Bilge Kobaş, Y.Mimar,Süper8 (İTÜ,AA)
  • Selin Etkinöz, Peyzaj Mimarı
  • Sevcan Uçlar, Y. Şehir Plancısı-İTÜ
  • Hasan Özoğul, Mak.Müh.
  • Erden Ayas, Mak.Müh.
  • Aşkın Aydın, Elk.Müh.
  • Rana Birden, Galatasaray Ü.

3. ÖDÜL (Rumuz 73512)

  • Ömer Selçuk Baz,Mimar- Uludağ Ü.(Ekip Başı)
  • Burçin Akcan Ünal, Mimar- YTÜ
  • Ece Özdür, Mimar- Mimar Sinan G.S.Ü.
  • Elif Tuğçe Sarıhan, Mimar- YTÜ
  • Okan Bal, Şehir Plancısı- ODTÜ

Yardımcılar

  • Ege Battal, Mimar
  • Cihan Poçan, Grafik Tasarımcı
  • Berna Çelebi, Grafik Tasarımcı
  • Bengüsu İbiş, Mimarlık Öğrencisi
  • Merve Kavas, Mimarlık Öğrencisi

Danışmanlar

  • Ata Turak, Peyzaj Mimarı- YTÜ.
  • Cenk Yoldaş, Y.Mimar
  • Mehmet Yılmaz, Mak. Müh.- Erciyes Ü.
  • Kemal Ovacık, Elk.Müh.- ODTÜ
  • Cenk Kurtel, İnş.Müh.- Doğu Akdeniz Ü.

Mimari Maket

  • Murat Küçük
  • Mustafa Hacıfazlıoğlu

1.MANSİYON (Rumuz 28915)

  • Özgür Bingöl, Mimar-MSÜ (Ekip Başı)
  • İlke Barka, Mimar-MSÜ
  • Tuba Bilgiç, Mimar-MSGSÜ
  • Merve Şen, Mimar-MSGSÜ
  • Saadet Kök, Mimar-MSGSÜ

Danışmanlar

  • N.Papatya Seçkin, Peyzaj Mimarı-İÜ
  • Günkut Barka, İnş.Müh.-İTÜ
  • Ohannes Gül, Mak.Müh.-İTÜ
  • Nuran Erdoğan, Elk.Müh.-YTÜ
  • Ebru Firidin Özgür, Şehir Plancısı-MSÜ

2. MANSİYON (Rumuz 15908)

  • Bünyamin Derman,Y.Mimar-YTÜ
  • İnanç Eray,Y.Mimar-ODTÜ (Ekip Başı)
  • Dilek Topuz Derman,Mimar-YTÜ

Danışmanlar

  • Gonzalo Carbajo, Mimar-Rosario Üni.
  • Pınar Güvenç, Endüstri Müh.-Bilkent Üni.
  • Kubilay Savaşeri, İnş.Müh.-İTÜ
  • Serhan Çaycılar, Mak.Müh.-YTÜ
  • Selahattin Özdeniz, Elk.Müh.-YTÜ
  • Başak Taş Özdemir, Peyzaj Mimarı-İÜ

Teknik Danışmanlar

  • Meriç Kara, Endüstri Ürünleri Tasarımcısı-ODTÜ
  • Nurcan Maraş, Mimar/Cephe Danışmanı-DEÜ
  • Cemil Yaman, Leed Danışman/Elk.Elokt.Müh.-İTÜ
  • Engin Ayaz, Sürdürülebilirlik Uzmanı/Çevre Müh.-Stanford Üni.

Yardımcılar

  • H. Can Özkan, Y.Mimar-YTÜ
  • Burak Yardımcı, Y.Mimar-İTÜ
  • Tuğman Büberci, Mimar-MSGSÜ
  • Ayşegül Seyhan,Mimar-ODTÜ
  • Marco Mattia Cristofori,Y.Mimar- Roma Tre Üni.
  • Serdar Köroğlu, Mimar-YTÜ
  • Luisa da Costa Moraes, Öğrenci-New School N.Y.
  • Ege Çakır, Öğrenci-ODTÜ
  • Ekin Sancak, Öğrenci-ODTÜ
  • Zeynep Ece Şahin, Öğrenci-ODTÜ

3. MANSİYON (Rumuz 83591)

  • Alişan Çırakoğlu, Y.Mimar-ODTÜ (Ekip Başı)
  • Ilgın Avcı, Mimar-İTÜ

Yardımcılar

  • Aslı İngenç, Mimar
  • Ayşegül Güner, Mimar
  • Batuhan Kumru, Mimar
  • Deniz Yazıcı, Mimar
  • Oya Esen, Mimar
  • Afif Eymen Nalbant, Mimarlık Öğr.
  • Duygu Bingül, Mimarlık Öğr.
  • S.Volkan Çelik, Mimarlık Öğr.

Danışmanlar

  • Eda Ekim, Peyzaj Mimarı- İTÜ 
  • Efkan Solmaz, İnş.Müh.- YTÜ
  • Necmi Uzunbey, Mak.Müh.- İTÜ
  • Nuri Aykut Halamoğlu, Elk.Müh.- YTÜ

4. MANSİYON (Rumuz 24635)

  • Fatih Yavuz,Y.Mimar-ODTÜ (Ekip Başı)
  • Ramazan Avcı, Mimar-DEÜ
  • Seden Cinasal Avcı, Mimar-GÜ
  • Emre Şavural, Mimar-ODTÜ

Yardımcılar

  • Yücel Hüseyin Sala, Mimar-İYTE
  • Faruk Ünlü, Öğrenci-ODTÜ
  • Melih Tokaç, Öğrenci-ODTÜ
  • Nazlı Kübran Şahin, Öğrenci-KÜ
  • Mertkan Günaslan, Öğrenci-KÜ  

Danışmanlar

  • Zafer Kınacı,İnş.Müh.-ODTÜ
  • Orhan Murat Gürson, Mak.Müh.-Çukurova Ü.
  • Kemal Ovacık, Elk.Müh.-ODTÜ
  • Murat Memluk,Peyzaj Mimarı-Ankara Ü. 

5. MANSİYON  (Rumuz 95227)

  • Arman Tolga Akdoğan, Mimar-MSÜ

Danışmanlar

  • Seda Kurt Şengün, Peyzaj Mimarı-İTÜ
  • Erim Gürdal, İnş.Y.Müh.-Boğaziçi Ü.
  • Ömer Uluğnoyan, Elk.Müh.-İTÜ
  • Musa Şahin, Mak.Müh.-İTÜ

Yarışmanın kolokyumu ve ödül töreni19 Eylül, Cumartesi günü 13:00’da Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi, İzmir’de yapılacak.

Etiketler
Ömer Selçuk BazDeniz DokgözBünyamin DermanAlişan ÇırakoğluFerhat HacıalibeyoğluÖzgür BingölDeniz AslanOrhan ErsanArman AkdoğanRamazan AvcıSeden Cinasal AvcıFatih YavuzOkan BalÖmer Emre ŞavuralIlgın Avcıİnanç ErayEngin Ayazİlke BarkaOzan Önder ÖzenerMurat MemlükSami Ata TurakGülcan AfacanErenalp BüyüktopçuEbru Firidin ÖzgürOğuz Cem ÇelikEda EkimCemal CoşakMerve ŞenDilek Topuz DermanBilge KobaşÇağlar YılmazSeda Kurt ŞengünMehmet Zafer KınacıBora ÖrgülüTuğçe AlkaşOrhan Murat GürsonBaşak Taş ÖzdemirMeriç KaraTuba BilgiçAfif Eymen NalbantEce ÖzdürDeniz YazıcıKemal GüravşarKemal OvacıkCihan PoçanBurak YardımcıA. Günkut BarkaMelih TokaçCemil YamanNazire Papatya SeçkinMurat KüçükMertkan GünaslanHasan ÖzoğulBurçin Akcan ÜnalEge BattalElif Tuğçe SarıhanÖzlem Ünkap İlişBarış Can CüceOya EsenBatuhan KumruSerhan ÇaycılarSelahattin ÖzdenizSerdar KöroğluSaadet KökSelin Etkinözİbrahim YiğiterBerna ÇelebiMehmet YılmazAslı İngençOhannes GülNazlı Kübran ŞahinBahadır ÖzcihanBülent ÖzgürMerve KavasCenk YoldaşCenk KurtelKubilay SavaşeriCan ÖzkanZeynep ŞahinEfkan SolmazDuygu BingülGonzalo CarbajoMarco Mattia CristoforiFaruk ÜnlüErim Gürdalİlke ŞahinFatma Nur ŞahinV. Mustafa YönderMelis SertRana İmamSevcan UçlarErden AyasAşkın AydınRana BirdenBengüsu İbişMustafa HacıfazlıoğluPınar GüvençNurcan MaraşTuğman BüberciAyşegül SeyhanLuisa da Costa MoraesEge ÇakırEkin SancakAyşegül GünerVolkan ÇelikNecmi UzunbeyNuri Aykut HalamoğluYücel SalaÖmer UluğnoyanMusa ŞahinNuran Eryeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir