ALU2012 Öğrenci Proje Yarışması Ödülleri Verildi

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen "ÇUHADAROĞLU Alüminyum 2012 Öğrenci Proje Yarışması"nda dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Anadolu Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi'nde gerçekleştirilen törenle verildi.

ÇUHADAROĞLU Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. tarafından, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ÇUHADAROĞLU Alüminyum 2012 Öğrenci Proje Yarışması sonuçlandı. Alüminyum sektörünün gelişimini desteklemek ve mimarlık fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin yaratıcı fikirlerle kendilerini geliştirmelerine fırsat tanımak amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödülleri Anadolu Üniversitesi Mimarlık Mühendislik fakültesinde gerçekleştirilen törenle verildi.

Yarışmaya katılan ve dereceye giren öğrencilerin yanı sıra Odunpazarı Belediyesi, TSMO Eskişehir Şubesi’nden katılımın olduğu törende jüri üyeleri yarışma hakkındaki görüşlerini dile getirdiler. Açılış konuşmasını yapan Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Kenan Aracı, öğrenci proje yarışmalarının eğitim hayatındaki önemine ve bu tür sanayi ve üniversite işbirliklerinin artarak devam etmesinin Türkiye’nin uluslararası platformdaki rekabet gücünü arttıracağının önemine değindi. Ayrıca gençlerin bu tür etkinliklere iştirak etmek suretiyle bilgi, beceri ve deneyimlerinin artacağını belirtti ve şunları dile getirdi: “Öğrencileri okul sıralarından sonra bekleyen rekabetçi iş hayatına hazır ve donanımlı insan kaynağı gücü olarak katılmalarının sağlanması, bizlerin de içinde olduğu Alüminyum mimari uygulama sektörü açısından çok önemli. Bizi motive eden bu unsurlar çerçevesinde yıllardır düzenli olarak gerçekleştirerek geleneksel hale getirdiğimiz öğrenci yarışmasının önümüzdeki yıllarda da devam ettirilmesini sağlayacağız.” Konuşmaların ardından düzenlenen törenle dereceye giren öğrencilerin ödülleri teslim edildi. Soru cevap şeklinde görüşlerin bildirildiği kolokyumun ardından, serginin gezilmesi ve kokteyl ile tören sona erdi.

Törende ödül alan öğrenciler şöyledir;

1 . Ödül – Rafet UTKU, 2012 Mezunu ( MSGSÜ )
2 . Ödül – Umut BAYKAN, 2012 Mezunu – Ozan GÜRSOY, 4. Sınıf ( Gazi Üniversitesi )
3 . Ödül – Oğul Can ÖZTUNÇ, 4. Sınıf ( İTÜ )

Eş Değer Mansiyonlar

1– Volkan AYVALI, 4. Sınıf ( İYTE )
Fatma GENÇDOĞUŞ, 4. Sınıf ( İYTE)
Işılay Tiarnagh SHERİDAN, 4. Sınıf ( İYTE )
İklim TOPALOĞLU, 4. Sınıf (İYTE)

2– Ferhat BULDUK , 4. Sınıf (YTÜ)
Ayça YAZICI , 4. Sınıf ( İTÜ )

3 – Tarık ÖNAL, 4. Sınıf ( YÜ )
Elif Nur ÖZCAN, 4. Sınıf ( YÜ )
Burak BAKÖ, 4. Sınıf ( YÜ )

Jüri Özel Ödülü
Aydan ASLAN, 4. Sınıf ( İTÜ )
Hasan Agah ERKAN, 4. Sınıf ( İTÜ )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir