+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Bayrampaşa Eski Cezaevi Alanı'nda Kentsel Dönüşüm Projesi Başlatılıyor

13 Ağustos 2012, 09:14
  defa okundu.

2008 yılında kapatılarak taşınmasının ardından Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen cezaevi alanında bir kentsel dönüşüm projesi başlatılması kararı verildi. İBB alanın mimari, statik ve tesisat uygulama projelerinin hazırlanması için bir ihale düzenliyor.

Bayrampaşa Eski Cezaevi Alanı'nda Kentsel Dönüşüm Projesi Başlatılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi açılacak ihale ile Bayrampaşa Eski Cezaevi Alanında yeni bir kentsel dönüşüm projesini başlatacak. Bu proje ile; Bayrampaşa ilçesinde deprem ve diğer doğal ve kentsel risklere maruz bina stokunun güvenli ve yaşam kalitesi yüksek mekanlar ile takasını mümkün kılacak kalıcı konut-ticaret-hizmet alanları oluşturulması ve proje alanını yakın çevresindeki donatı alanlarının eksikliğini gidermek üzere yeterli yeşil alan, dini tesis ve sosyal kültürel alanlar ve diğer bazı donatı alanların projelendirilmesi hedefleniyor.

Yüzölçümü yaklaşık 110.000 m² olan alanla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eski cezaevi alanının içinde bulunduğu "22372 Parselde Kentsel Dönüşüme Yönelik Mimari, Statik ve Tesisat Uygulama Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alım İşi" ihalesi düzenleyecek.

İBB, Götürü Bedel Teklif usulü ile yapılacak ihalede tüm isteklileri katılıma çağırıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından yapılacak "İstanbul İli, Bayrampaşa İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi, F21c24a Pafta, 22372 Parselde Kentsel Dönüşüme Yönelik Mimari ,Statik Ve Tesisat Uygulama Projelerinin Hazırlanması Danışmanlık Hizmeti İşi" ihalesi 10 Eylül 2012 günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İhale İşleri Müdürlüğü M. Nezihi Özmen Mah. Kasım Sokak. No:62 4. Kat Merter 34169 Güngören / İstanbul adresinde yapılacak.

İhale Bilgileri: ekap.kik.gov.tr
Başvuru:
Adres :Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü
Gençtürk Caddesi Ağa Yokuşu Sokak
No:27 34134
Laleli / Fatih / İstanbul

Tel :+90 212 455 3888 (Santral)
Web :www.ibb.gov.tr

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
ugur ceylan / 15 Ağustos 2012, 01:53
müze yada sergi salonu yapsalardı günaha girerlerdi.
 
 
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler