+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

2012 Ulusal Mimarlık Ödülleri’nde “Mimar Sinan Büyük Ödülü” Erkut Şahinbaş’a Verildi

3 Nisan 2012, 17:59
  defa okundu.

Mimarlar Odası'nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl XIII. dönemi gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nde Seçici Kurul çalışmalarını tamamladı.

2012 Ulusal Mimarlık Ödülleri’nde “Mimar Sinan Büyük Ödülü” Erkut Şahinbaş’a Verildi

Ödül programında en yüksek katılımın gerçekleştiği 2012 döneminin Seçici Kurulu, 241 eserin / 342 pano ile katılımını değerlendirdi. Ziya Tanalı başkanlığında, Ercan Ağırbaş, Zeynep Ahunbay, Alişan Çırakoğlu ve C. Abdi Güzer'den oluşan Seçici Kurul, "Mimar Sinan Büyük Ödülü" , "Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülleri" ve "Anma Programı" için ödüle değer görülen isimleri ve "Yapı" ve "Proje" dallarında ödül adaylarını belirledi. Fikir Sunumu Dalı'nda ödüle aday eser bulunmadı.

Ödül sahipleri, 13 Nisan 2012, Cuma günü, saat 19:00'da Ankara'da, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılacak törende açıklanacak. Büyük ödüller ve ödül adayları şöyle belirlendi:

Mimar Sinan Büyük Ödülü: Erkut Şahinbaş

Anma Programı: Haluk Baysal - Melih Birsel

Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülü: Ruşen Keleş

Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülü: Behiç Ak

Yapı Dalı Ödül Adayları

- Tekfen Kağıthane Ofisleri (Emre Arolat, Gonca Paşolar, Kerem Piker)

- Arketip Konutları (Emre Arolat)

- TC Merkez Bankası Bursa Şubesi Hizmet Binası (Ömer Selçuk Baz, Emine Didem Durakbaşa)

- Haileybury Astana Okulu (Can Çinici)

- Bodrum Sıraevler (Reefloft) (Boran Ekinci)

- Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Kültür ve Yaşam Merkezi (Tülin Hadi, Cem İlhan)

- OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi (Metin Kılıç, Dürrin Süer)

- Çandarlı Depo Binası (Şevki Pekin, Ergün Atalay)

- Karma Evler (Cem Sorguç)

- Trablus Kongre Merkezi (Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu)

- Sipopo Kongre Merkezi (Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu)

- Loft Bahçe (Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu)

- ÇİMTAŞ Yönetim Merkezi (Han Tümertekin, Ezgi Yüksel)

Yapı Dalı/Koruma-Yaşatma Ödül Adayları

- Diyarbakır Surp Giragos Ermeni Kilisesi Restorasyonu (Mehmet Alper, Fatma Meral Halifeoğlu, Mehmet Salih İnal)

- İstanbul Su Medeniyetleri Müzesi-Terkos Pompa İstasyonu (Gülsün Tanyeli, Saltuk Akatay, Arzu Erdem, Nurbin Paker Kahvecioğlu, Hüseyin Kahvecioğlu, Cem Altun)

Proje Dalı Adayları

- VKV Özel Koç İlköğretim Okulu Kampüsü Kapalı Yüzme Havuzu (Arman Akdoğan)

- Bergama Kültür Merkezi (Emre Arolat, Gonca Paşolar, Rıfat Yılmaz)

- Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi (Evren Başbuğ, Umut Başbuğ, Ramazan Avcı, Seden Cinasal Avcı)

- Dubai MU010 Ofisleri (Hakan Dalokay, Boran Ekinci)

- Kızılağaç Evleri (Boran Ekinci)

- Konferans ve Öğrenci Yurdu Kompleksi (Ahmet Korfalı)

- Niğde Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi (Cem Sorguç)

- Mardin Artuklu Üniversitesi Kütüphanesi (Esin Tercan, Erdal Özyurt, Ahmet Tercan)

Reklam

Etiketler


Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler