7 İklim 7 Bölge – Mahalle Ulusal Mimari ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması Sonuçlandı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 5 Haziran'da ilan edilen ve teması “Mahalle” olan '7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması'nın sonuçları belli oldu.

Ödül alan projeler:

AKDENİZ BÖLGESİ

1. ÖDÜL – 13285 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Burak YARDIMCI (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Ali ÖNALP (Mimar)
  • Güney GÜLTEKİN (Mimar)
  • Elif TAN (ŞehirPlancısı)
  • Gülce KANTÜRER (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Orkan GÜZELCİ (Y. Mimar)
  • Yüksel ÇOBAN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Figen KEPENEK (Mimarlık Öğrencisi)
  • Mehmet Said ÖĞÜNÇ (MimarlıkÖğrencisi)

2. ÖDÜL – 21796 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • H. Serdar KAYA (Ekip Başı-Mimar, Şehir Plancısı)
  • Meltem ERDEM KAYA (Peyzaj Y. Mimarı)
  • S. Elif SERDAR (Peyzaj Mimarı)
  • Ezgi GÜLER (Şehir Plancısı)
  • Gökçe ŞAHİN (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Damla İŞCAN (Peyzaj Mimarlığı Öğrencisi)

3. ÖDÜL – 53726 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Mehmet Metin POLAT (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Bilge ALTUĞ (Mimar)
  • Merve İmer (Peyzaj Mimarı)
  • Sezen TÜRKOĞLU (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • Gizem ÖZER (Y. Mimar)
  • Gökhan TURAN (Mimar)
  • Bengi ALTUĞ (İç Mimar)


Yardımcılar

  • Ecem ÖZDEN (Restoratör)
  • Serpil KARDAŞ (Öğrenci)
  • Burak HACIVELİOĞLU (Öğrenci)

1. MANSİYON – 59271 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Özgür BİNGÖL (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • İlke BARKA (Y.Mimar)
  • Merve ŞEN (Mimar)
  • Pınar KILIÇ (Mimar)
  • Ebru FİRİDİN ÖZGÜR (Şehir Plancısı)
  • Nermin TİRBEN (Peyzaj Y. Mimarı)
  • Fatma BETOS (Peyzaj Mimarı)

2. MANSİYON – 81972 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Murat ŞAHİN (Ekip Başı-Mimar)
  • M. Cengiz GÜLTEK (Mimar)
  • Hande Gül TÜRKKAN (Mimar)
  • Nur Bilgin IŞIK (Peyzaj Mimarı)
  • Mesut ÇİFTÇİ (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • A. Ayhan OÇKAÇ (Mimar)
  • Yıldırım GİGİ (Mimar)


Yardımcılar

  • Aylin AVAN (Mimar)
  • Begüm YILMAZ (Mimar)
  • Berrin BÜYÜKŞAHİN (Mimar)
  • Buket ALTINTAŞ (Mimar)
  • Burcu KÖSEOĞLU (Mimar)
  • E. Özge KINIK (Mimar)
  • Melis DUMAN (Peyzaj Mimarı)
  • Selda Süzgün (Mimar)
  • Soner BİLGİN (Mimar)
  • Tuğba ÖZAŞIR (Mimar)
  • Yarkın AYDIN (Mimarlık Öğrencisi)

3. MANSİYON – 30317 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Yavuz Selim SEPİN (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Dr. Beyza ÇERMİKLİ (Peyzaj Mimarı)
  • Doç. Dr. Fatih TERZİ (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Aygül CEYLAN (Y. Mimar)
  • Pınar GÖKÇE (Şehir Plancısı)
  • Deniz Erdem OKUMUŞ (Y. Şehir Plancısı)
  • Bahadır KANTARCI (Mimarlık Öğrencisi)
  • Oğuzhan KANBUR (Şehir Planlama Öğrencisi)

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

1. ÖDÜL – 63504 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Mete KESKİN (Ekip Başı- Y.Mimar)
  • Esra YILMAZ KESKİN (Y.Mimar)
  • Sevim Pelin ÖZKAN (Y.Şehir Plancısı)
  • Öykü KOCAMAN (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Nusret UŞUN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Aylin ÖZKAN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Abdülkadir KELEŞ (Mimarlık Öğrencisi)

2. ÖDÜL – 32807 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Çetin AYIK (Ekip Başı-Mimar)
  • Sinan ŞERİFOĞLU (Mimar)
  • Fadime KUL (Mimar)
  • Altan ABDULOĞLU (Peyzaj Mimarı)
  • Bedrihan BAYKAN (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • Yasemin ANTİK (Siyaset Bilimci)


Yardımcılar

  • Cevahir ŞERİFOĞLU (Mimar)
  • Nihan BORAN (Mimar)
  • Caner KOÇALAN (Tekniker)

3. ÖDÜL – 71539 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Ali İBİŞ (Ekip Başı-Mimar)
  • Sezgin KARAMAN (Peyzaj Mimarı)
  • Turgut GELERİ (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Müge TURGAY (Mimar)
  • Anıl KATIRCIOĞLU (Stajyer)

1. MANSİYON – 15837 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • İsmail RUHLUKÜRKÇÜ (Ekip Başı-Mimar)
  • Güntülü GÜNDOĞ (Mimar)
  • Enise Tüba SOLAK (Şehir Plancısı)
  • Işıl KOÇ (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Mehmet BİLGİL (Mimar)
  • Büşranur HAKYEMEZ (Mimar)
  • Burcu ULUTÜRK ÇAM (Mimar)
  • Melike PARAK YOLAGELDİ (Mimar)
  • Abdullah ÇAM (Mimar)
  • Halil IŞIK (Mimar)
  • Ahmet SAÇCIOĞLU (Mimar)
  • Hasan AYATA (İç Mimar)
  • Ali Emin ŞİMŞEK (Tekniker)
  • Gizem ÖKTEN (Tekniker)
  • Nurullah KILINÇ (Mimarlık Öğrencisi)
  • Elif RUHLUKÜRKÇÜ (Mimarlık Öğrencisi)

2. MANSİYON – 48261 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Rıdvan FİL (Ekip Başı-Mimar)
  • Selami KÖSEHAN (Mimar)
  • Ahmet CİVELEK (Şehir Plancısı)
  • Onur BOYACIGİL GÜNGÖR (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Derya ERDAŞ (Mimar) 2- Mustafa KAYA (Mimarlık Öğrencisi)

3. MANSİYON – 87254 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Mehmet Zeyat HATTAPOĞLU (Ekip Başı- Peyzaj Mimarı)
  • Oknur ÇALIŞKAN (Y.Mimar)
  • İsmet Esgin ZORLU (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • Didem ÖZKIZILCIK (Mimar)


Yardımcılar

  • Zeki Emir TAYLAN (Mimarlık Öğrencisi)

EGE BÖLGESİ

1. ÖDÜL – 82143 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Baran YARDIMCI (Ekip Başı-Mimar)
  • Mehmet Zafer ÜNAL (Y.Mimar)
  • Recep SEMİZOĞLU (Mimar)
  • Kübra Nur BAŞ (Mimar)
  • Lizge OTURAN (Peyzaj Mimarı)
  • Nilay ÖZGER (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Nergiz SERT (Mimar)

2. ÖDÜL – 11480 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Abdülkerim GÜNDÜZ (Ekip Başı-Mimar)
  • Ebubekir ŞİMŞEK (Mimar)
  • Merve Gülistan ARTAR (Şehir Plancısı)
  • Ömer ÇELİK (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Fatih KARALİ (Mimar)
  • Eda ÖZKAN (Mimar)
  • Muhammet Malik DOĞAN (Öğrenci)
  • Sümeyra DEMİR (Öğrenci)
  • Ebru EKETAN (Öğrenci)
  • Aybike AYDIN (Öğrenci)
  • Şevval DEREBEY (Öğrenci)

3. ÖDÜL – 73841 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Mehmet BEKAR (Ekip Başı-Mimar)
  • Fatma BEKAR (Peyzaj Mimarı)
  • Hilal TÖRK (Şehir Plancısı)

1. MANSİYON – 48193 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Uğur Özer ÖZGÜVEN (Ekip Başı-Mimar)
  • Alper TÜFEKÇİOĞLU (Peyzaj Mimarı)
  • Şule DEMİREL ŞANLI (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • İhsan Ergi BOZYİĞİT (Kentsel Tasarım Direktörü)
  • Bülent GÖZ (Mimari Tasarım Direktörü)
  • Hakan ŞANLI (Mimar)
  • Nazlı TÜRKELİ (Mimar)
  • Elnur HACIALİYEV (Görselleştirme Uzmanı)
  • Orkhan AFADİYEV (Görselleştirme Uzmanı)
  • Eser ÇETİNER (Görselleştirme Uzmanı)
  • Fatih ÇAYLA (Görselleştirme Uzmanı)
  • Bahadır DÜNDAR (Tekniker)

2. MANSİYON – 22426 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Nevzat KASAL (Ekip Başı- Mimar)
  • Müge Erdi KASAL (Mimar)
  • Selahattin ERDİ (Y. Mimar)
  • Serkan ERTUĞ (Şehir Plancısı)
  • Hanife Nilhan COŞKUN (Peyzaj Mimarı)

3. MANSİYON – 53746 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Celâleddin ÇELİK (Ekip Başı-Mimar)
  • Ahmet BAŞ (Şehir Plancısı)
  • Hakan KUL (Peyzaj Mimarı)


Danışmanlar

  • Doç. Dr. Alim ARLI (Sosyolog)
  • Dr. Mithat Bora BULUT (İnşaat Müh.)


Yardımcılar

  • Yusuf Enes METE
  • Emirhan KURTULUŞ
  • Mustafa GÖZE
  • Fatıma Abı KARDAN
  • Bedirhan ÖZTANIK
  • Ahmed HEZAM
  • Mehmet Serdar ERDOĞAN
  • Süeda Nur ÖZDEN

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

2. ÖDÜL – 31605 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Okan KOLOĞLU (Ekip Başı-Mimar)
  • Haşim DİKENCİK (Şehir Plancısı)
  • Murat ÇANAKÇI (Peyzaj Mimarı)


Danışmanlar

  • Özcan KIRMIZIOĞLU (Y. Mimar)


Yardımcılar

  • Berna KORKMAZ (Mimar)
  • Metin ACAR (Endüstri Mühendisi)
  • Bora ÖRKEN (İllüstratör)
  • Ahu TAŞÇILAR (İllüstratör- Heykeltraş)
  • Ada KOLOĞLU (İç Mimar)
  • Harun ALEMDAR (İç Mimar)
  • Emrah KUŞENER (Mimar)
  • Ali Kaan SEÇİLİR (Mimar)
  • İbrahim EFE (Mimarlık Öğrencisi)
  • Aytaç ERSAN (Maket)

3. ÖDÜL – 15222 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Hasan ÖZBAY (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Tamer BAŞBUĞ (Mimar)
  • Serpil ÖZTEKİN ERDEM (Peyzaj Mimarı)
  • Bahadır Aytuğ AYDOĞDU (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • C. Baran İDİL (Y.Müh. Mimar)
  • Aslı ÖZBAY (Y.Mimar)


Yardımcılar

  • V. Murat ÖLGÜN (Mimar)
  • Dilan SAK (Mimar)
  • Mahsure KÖSE (Restoratör)
  • Ümit KANDEMİR (Öğrenci)
  • Burcu BAYIK (Öğrenci)
  • Yılmaz ÖNGÜÇ (Öğrenci)

1. MANSİYON – 52861 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Ahmet BARIŞ (Ekip Başı-Mimar)
  • Gülşen CENGİZ (Peyzaj Mimarı)
  • Ezgi KUNDAKÇI (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Osman Can BAGATIR (Mimarlık Öğrencisi)
  • Burak GÜZEL (Mimarlık Öğrencisi)
  • Asude YOKUŞ (Mimarlık Öğrencisi)
  • Süreyya DÜZGÜN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Yasin YILMAZ (Mimarlık Öğrencisi)
  • Buse AYVAZ (Mimarlık Öğrencisi)

2. MANSİYON – 75938 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Didem ÜNER (Ekip Başı- Mimar)
  • Niyazi ÜNER (Mimar)
  • Serap DEMİR (Şehir Plancısı)
  • Hande GÖKSAL (Peyzaj Mimarı)

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

1. MANSİYON – 73518 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Merve Saliha YILDIZ (Ekip Başı- Mimar)
  • Büşra KÖROĞLU (Mimar)
  • Arife ÇITIR (Şehir Plancısı)
  • Bilge AYDIN (Peyzaj Mimarı)

2. MANSİYON – 93517 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Murat AYDINOĞLU (Ekip Başı-Mimar)
  • Özge UYSAL SÖĞÜT (Şehir Plancısı)
  • Itır ÖZİNANIR SARIHAN (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Hüseyin KEZER (Y. Mimar)
  • Mert Çağdaş BAYKAL (Mimar)

3. MANSİYON – 51834 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Görkem GÜVENÇ (Ekip Başı- Mimar)
  • İbrahim Anıl BİÇER (Mimar)
  • Emre ENGİN (Mimar)
  • Deniz KURT ERTAŞ (Mimar)
  • Yeşim BAHADIR (Şehir Plancısı)
  • Meryem KOCAOĞLU (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Şafak KIRAY (Mimar)
  • Kerem YILMAZER (Mimar)
  • Halim SUDAŞ (Mimarlık Öğrencisi)
  • Dilara KAN (İç Mimar)
  • Cemal ERTAŞ (Mimari Görselleştirme)

KARADENİZ BÖLGESİ

1. ÖDÜL – 28615 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Derya ERDİM (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Özlem ÖZTÜRK (Y.Mimar)
  • Koray TOPÇU (Mimar)
  • Mehmet Tuğrul ŞEVİK (Y.Mimar)
  • Elif GÜNDOĞDU (Mimar)
  • Bilge MARTAN (Şehir Plancısı)
  • Gamze YILMAZ (Peyzaj Mimarı)

2. ÖDÜL – 39175 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Tuba KARA (Ekip Başı-Mimar/Ekonomist)
  • Volkan TAŞKIN (Y.Mimar)
  • Özge MERİÇ (Mimar)
  • Gül KESKİN (Şehir Plancısı)
  • Büşra YILMAZ ŞİRİN (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Gizem CHTAZI (Öğrenci)
  • Zahide Gülşah DURMAZ (Mimar)
  • Seda KURT (Mimar)

3. ÖDÜL – 97258 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Doğan TÜRKKAN (Ekip Başı-Mimar)
  • M. Cengiz GÜLTEK (Mimar)
  • Levent DENİZCİ (Peyzaj Mimarı)
  • Ece Özden PAK (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • Yıldırım GİGİ (Mimar)


Yardımcılar

  • Selda SÜZGÜN (Mimar)
  • Sinan TEKELİ (Mimar)
  • Hakan KAÇAN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Mert ALKONAK (Mimarlık Öğrencisi)
  • Merve YILDIRIM (Mimarlık Öğrencisi)
  • Sefa ÇOBAN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Şaban ELİTAŞ (Mimarlık Öğrencisi)
  • Tarık ŞENGÜLEÇ (Mimarlık Öğrencisi)

1. MANSİYON – 85314 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Hüseyin YAVUZ (Ekip Başı-Mimar)
  • Fikret ZORLU (Şehir Plancısı)
  • Eşref GÖKALP (Mimar)
  • Mehmet Bora ÖZDOĞAN (Mimar)
  • Taliye Buse ŞAHİN (Mimar)
  • Ekin Naz ŞAMİLOĞLU (Mimar)
  • Mustafa DELİKTAŞ (Peyzaj Mimarı)


Danışmanlar

  • Niazi İnayat GROUNI (Mimar)


Yardımcılar

  • Yener KARATAŞ (Grafik Tasarımcı)

2. MANSİYON – 30547 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Cihan SEVİNDİK (Ekip Başı-Mimar)
  • Mehmet Uğur ULUTÜRK (Peyzaj Mimarı)
  • Çağatay AKYÜZ (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • Zeynep Canan SEVİNDİK (Y.Mimar)
  • Tuna Han KOÇ (Mimar)


Yardımcılar

  • Ezgi ATALAYIN (Mimar)
  • Aykut İĞDELİ (Öğrenci)
  • Cebrail ASNUK (Öğrenci)
  • Abdullah EKİNCİ (Öğrenci)
  • Mehmet MUTLUTÜRK (Öğrenci)
  • Hüseyin POLAT (Öğrenci)

3. MANSİYON – 74683 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Ebubekir ŞİMŞEK (Ekip Başı-Mimar)
  • Abdulkerim GÜNDÜZ (Mimar)
  • Merve Gülistan ARTAR (Şehir Plancısı)
  • Ömer ÇELİK (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Eda ÖZKAN (Mimar)
  • Fatih KARALİ (Mimar)
  • Muhammet Malik DOĞAN (Öğrenci)
  • Sümeyra DEMİR (Öğrenci)
  • Ebru EKETAN (Öğrenci)
  • Aybike AYDIN (Öğrenci)
  • Şevval DEREBEY (Öğrenci)

MARMARA BÖLGESİ

3. ÖDÜL – 28754 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Korkut YILDIRIM (Ekip Başı- Mimar)
  • Süveyda BAYRAKTAR (Peyzaj Mimarı)
  • Cihan ŞEHLA (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Hilal CUMHUR (Mimar)
  • Kübra Yağmur GÖKSÜZOĞLU (Mimar)

1. MANSİYON – 97832 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • İlker İĞDELİ (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Ceyda GÖKOĞLU İĞDELİ (Y.Mimar)
  • Ahmet KURTULUŞ (Peyzaj Mimarı)
  • Adem ALTINTAŞ (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Tarık GÜL (Mimar)
  • Çağrı ÖZDEMİR (Mimar)
  • Sena GÜVENÇ (Öğrenci)
  • Hatice YILDIZ (Öğrenci)
  • Zehra YEĞİN (Öğrenci)
  • Semra YEĞİN (Mimar)
  • Nurdan YENİGÜN (Öğrenci)

2. MANSİYON – 95073 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Özgür BİNGÖL(Ekip Başı-Y.Mimar)
  • İlke BARKA (Y.Mimar)
  • Merve ŞEN (Mimar)
  • Pınar KILIÇ (Mimar)
  • Ebru FİRİDİN ÖZGÜR (Şehir Plancısı)
  • Nermin TİRBEN (Peyzaj Y. Mimarı)
  • Fatma BETOS (Peyzaj Mimarı)

3. MANSİYON – 13067 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Emrah BAL (Ekip Başı- Mimar)
  • Gökhan DEDE (Mimar)
  • Deniz ÇAVUŞ (Şehir Plancısı)
  • Kenan AYDINOĞLU (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Sercan DURMUŞ (Mimar)
  • Ufuk ŞENCANLI (Mimarlık Öğrencisi)
Etiketler

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir