+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Norman Foster, Steve Jobs'ı Saygıyla Andı: "O Bir Dost ve İlham Perisiydi"

6 Ekim 2011, 18:21
  defa okundu.

Apple kurucusu ile birlikte çalışmak Foster & Partners'ı bilgili mimarlar haline getirdi.

Norman Foster, Steve Jobs'ı Saygıyla Andı: "O Bir Dost ve İlham Perisiydi"

Norman Foster, 56 yaşında aramızdan ayrılan Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın kendisi için "bir işverenden çok daha fazla" olduğunu belirtti.

Kaliforniya'nın Cupertino bölgesinde yapılması planlanan Apple'ın yeni kampüsü için Foster & Partners görevlendirildi. Bu yaz, uzay gemisini andıran tasarımın görüntüleri ortaya çıkar çıkmaz oldukça yoğun ilgi çekti.

Jobs'ın buluşlarının milyonlarca insanın hayatını derinden ve olumlu bir şekilde etkilediğini belirten Foster, O'nu her yönüyle bir dost ve bir işverenden çok daha fazlası olarak gördüğünü söyledi.

Steve bir ilham kaynağıydı ve örnek alınacak biriydi. Büyük strateji ve içteki parçaların ufak önemsiz ayrıntıları arasında ileri geri mekik dokurdu. Bu konudaki eşsiz yeteneğini yansıtacak şekilde tasarıma bakmanın yeni yollarını geliştirmek için bizi teşvik etti. Onun için her küçük ayrıntının önemi vardı ve O, aynı anda en ince ayrıntılarına kadar araştırıp projenin başlıklarını sorgulardı.

O mükemmeliyetçiliğin doruk noktalarında dolaşır ve başkalarının taleplerini kendisi için isterdi. Şu anda birer birey olarak bizim daha iyi olmamıza neden oldu ve son 2 yıl boyunca birlikte çalışırken edindiğimiz tecrübelerle daha bilgili mimarlar haline geldik. Projeye katkısı o kadar yoğun ve yaratıcıydı ki gelmiş geçmiş en büyük tasarımcı ve akıl hocasıyla birlikte çalışmış olmak hafızalarımızda yer edecek.

Simit şeklindeki Apple kampüsü 260.000 m2'lik ofis ve Ar-Ge alanı içerecek. 2015 yılında tamamlanması bekleniyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler