+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Arkitera Gezgini Üretimin Peşinde Koşarken, Kendini Üretimin İçinde Buldu!

Arkitera Gezgini Üretimin Peşinde Koşarken, Kendini Üretimin İçinde Buldu!

5 Ekim 2011, 10:31
  defa okundu.

Arkitera gezgini Yelta Köm, 30 gün süren maceralı gezisini 4 Ekim Salı akşamı SALT Beyoğlu'nda merak edenleriyle paylaştı.

"Üretimin Peşinde" teması ile gezisini gerçekleştiren Yelta, sunumunda teması ile bütünleşmiş bir şekilde gezi boyunca çektiği fotoğrafları ve videoları kendi üretiminin bir parçası olarak aktardı.

30 gün boyunca toplam 9 şehri gezen Yelta, "Üretimin Peşinde" teması ile seyahatine ilk olarak Mumbai'den başladı. Mumbai'de uçaktan indiği andan itibaren yaşadığı enterasan ve ilginç anılarını dinleyenlerle paylaşan Yelta, Mumbai'nin kentleşme sorunlarına, yaşam zorluklarına dikkat çekti. Orada yaşayanların hayatlarını devam ettirmek adına ürettiklerine de ışık tuttu. Mumbai'den sonraki durağı Jakarta olan Yelta'nın Uzak Doğu'daki son durağı Guangzhou'dan sonra Pekin oldu. Çin'i çok beğendiğini ifade eden Yelta, 5. durağı olan New York'u alışılagelmiş fotoğraflarının dışında değişik kareleri ile izleyenlere aktardı. Gittiği dönemde kasırga tehditine maruz kalması nedeniyle gezisini istediği gibi gerçekleştiremediğini ifade etti. New York'tan sonra Amerika'nın güneyine doğru hareket eden gezginimiz, San Jose, Meksika, Buenos Aires ve son olarak da Sao Paulo'ya giderek gezisini tamamladı.

Gezgin Yelta Köm, sunumunda gezi boyunca yaşadığı anılarını espirili bir şekilde aktararak, dinleyenlerin oldukça ilgisini çekti.

Yelta, gezi boyunca sosyal medyada da kendini oldukça hissettiren bir performans göstererek, toplam 400 tweet, 100'den fazla blog yazısı, 2 canlı yayın ve 40 video yayınladı. Yelta'nın gezi boyunca yazmış olduğu yazılara, çekmiş olduğu fotoğraflara ve videolara arkiteraon.com'dan ulaşabilirsiniz.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler