+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

17. Venedik Mimarlık Bienali’nin Teması Açıklandı

17 Temmuz 2019, 10:36
  defa okundu.

23 Mayıs-29 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Venedik Mimarlık Bienali’nin teması küratör Hashim Sarkis ve bienalin başkanı Paolo Baratta’nın katılımıyla düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı.

17. Venedik Mimarlık Bienali’nin Teması Açıklandı

2020deki bienalin küratörü olan Hashim Sarkis, 16 Temmuzda düzenlenen basın toplantısında bienalin temasını "Birlikte Nasıl Yaşayacağız?" olarak açıkladı.

"Birlikte Nasıl Yaşayacağız?"

Yeni bir mekansal sözleşmeye ihtiyacımız var. Politik bölünmeleri ve artan ekonomik eşitsizlikleri genişletmek bağlamında, mimarları cömertçe birlikte yaşayabileceğimiz alanları hayal etmeye çağırıyoruz.

Bianele katılmak için davet edilen mimarların, diğer mesleklerle -sanatçılar, inşaatçılar ve zanaatkarlar, aynı zamanda politikacılar, gazeteciler, sosyal bilimciler ve günlük vatandaşlar- iş birliği içinde olması teşvik edilmektedir. Aslında, 2020deki bienal ile mimarın mekansal sözleşmenin kurucusu ve koruyucusu olarak göz ardı edilmiş rolü ileri sürülmektedir.

Ulusal katılımların küratörleri, serginin alt temalarından birini veya birkaçını ele almaya davet ediyoruz. Sosyal konut ya da daha fazla kentsel ve bölgesel dokuya duyulan ihtiyaç, gelişmekte olan ekonomilerde olduğu gibi gelişmiş ülkelerde de belirleyici olmaya devam ediyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler