+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Constantinople - A Topographical, Archaeological Historical Description 1

24 Mayıs 2019, 09:45
  defa okundu.

Skarlatos Byzantios'un, Byzas'tan Tanzimat'a kadar İstanbul'u Klasik Dönem eserleri, Bizans, Batı Avrupa ve Osmanlı kaynaklarından alıntılayarak anlatan üç ciltlik kitabının ilk cildi yorumlu ve notlu İngilizce çevirisiyle İstos Yayıncılık'tan çıktı.

Constantinople -  A Topographical, Archaeological Historical Description 1

Tanıtım metni:

1851-1869 tarihleri arasında kaleme alınan, Byzas'tan Tanzimat'a kadar İstanbul'u siyasi ve sosyal tarih, edebiyat, mimari, epigrafi, şehir planlaması, demografi, etnografya, sanat ve folklor gibi geniş bir yelpazedeki disiplinlerden beslenip Klasik Dönem eserleri, Bizans, Batı Avrupa ve Osmanlı kaynaklarından alıntılayarak anlatan Skarlatos Byzantios'un üç ciltlik başyapıtı Constantinople'un [Konstantinopolis] I. Cildi, yorumlu ve notlu İngilizce çevirisiyle ilk kez okuyucuyla buluşuyor.

 

Written in 1851 – 1869, Skarlatos Byzantios' three-volume masterpiece constitutes a feat of 19th c. scholarship, presented here for the first time in an annotated English translation. Drawing on Classical, Byzantine, Western European and Ottoman sources, Constantinople covers a vast period of over two and a half millennia, from the mythical foundation of Byzantium to Skarlatos' own time. A true polyglot and a keen observer, Skarlatos guides the reader through the neighbourhoods, monuments and social practices of his native city, assisted by detailed references to major historical events, personalities and long-forgotten anecdotes. His scholarly interests span across an impressive array of disciplines: political and social history, literature, architecture, epigraphy, urban planning, demography, ethnography, art and folklore. Above all, Skarlatos is a self-avowed devotee of the City of cities.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
Furkan cemal / 26 Mayıs 2019, 08:06
Gerçekten merak uyandırıcı bir eser olmuş. Temas ettiği alanları ve zaman dilimini düşününce büyük cesaret isteyen bir çalışma.
 
 
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler