+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri

8 Mart 2019, 09:05
  defa okundu.

Kültür ve sanat programlarıyla yeniden yayına başlayan TRT2'nin, "Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri" başlıklı program dizisinin bu haftaki konuğu Can Çinici oldu.

Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri

8 Mart Cuma günü saat 21:00'de yayınlanacak programda, özellikle Altuğ ve Behruz Çinici'nin mimari üretimi ele alınıyor. Can Çinici'nin ebeveyni olan Altuğ ve Behruz Çinici'nin, son derece genç bir yaşta, yarışma sonucunda tasarladıkları ODTÜ Kampüsü ile başladıkları mimarlık serüvenleri programda tartışılıyor.

Artur Tatil Köyü, Çorum Binevler Konut Sitesi, İran Büyükelçiliği Okulu, Güllük Tatsan Tatil Köyü gibi önemli projelerin yanı sıra, Behruz Çinici'nin tasarladığı TBMM Halkla İlişkiler Binası ile Behruz ve Can Çinici'nin projesi olan TBMM Camisi, programda ele alınan mimari çalışmalar arasında yer alıyor.

Yapıların çizim ve fotoğraflarıyla tanıtıldığı programda, mimari ürünün düşünce boyutu, kendi dönemindeki mimarlık akımlarıyla ilişkisi, etkilenme kaynakları gibi konular ayrıntısıyla tartışılıyor, Türkiye'nin çağdaş mimarlığı üzerine belgesel bir kaynak oluşturma amaçlanıyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler