+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Balkon.design, Balkon.takvim Serisine Devam Ediyor

2 Ocak 2019, 09:30
  defa okundu.

Geçen sene "Türkiye Modern Mimarlık Eserleri" konusuyla ilk takvimini hazırlayan balkon.design'ın 2019 için hedefi, ortaklaşa bir takvim üretmek.

Balkon.design, Balkon.takvim Serisine Devam Ediyor

Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun Asena Yıldırım ve Aybüke Ergü'nün kurduğu bir oluşum olan Balkon.design, 2018 yılında hazırlanan "Türkiye Modern Mimarlık Eserleri" konulu takvim ile sene içerisinde takvimde yer alan binalar ile ilgili buluşmalar düzenleyerek, bu binalar üzerinden birçok meseleyi masaya yatırdı. Bu bir senelik deneyimleme süreci içerisinde tartışmaların yoğunluğu sebebiyle takvim imajlarının adeta ikinci planda kalması, balkon.takvim'e yeni bir yön verdi. 

Geçtiğimiz yüzyılın sanat akımlarını konu alan balkon.takvim, 2019 senesinde takvimin görsel bir imajla sınırlı kalmaması adına konuyu bir öğrenme sürecine çevirmeyi hedefliyor. Bu sene yalnızca konu başlıkları ile yayınlanan yeni yarı boş takvimle:

  • Kullanıcıların da yorumunu sürece dahil ederek ortak bir takvim üretme sürecini deneyimlemek,
  • Her ay, ayın dosya konusu ile ilgili gerek sosyal medya etkileşimleri, gerek buluşma-tartışma ortamlarında konunun irdelenmesi ve farklı disiplinlerin sürece dahil edilmesi, bu kanalla alt arşivlerin oluşturulması ve kullanıcılarla paylaşılması,
  • Sene sonunda aynı takvimin farklı kişisel yorum-ürünlerini gözlemlemek ve bu ürünlerle dijital bir arşiv oluşturmak hedefleniyor. 


Bu yılın takvimi kapsamında yapılacak olan çalışmaların tümü, aynı zamanda diğer disiplinlerin dahil olmasının hedeflendiği 2020 takvimi için bir ön deneme süreci. Bu sürecin takibi için ise oluşumun Instagram hesabı takip edilebilir.

Balkon.takvim'i buradan indirebilir ya da [email protected]'dan isteyebilirsiniz. 

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
mehtap bayram / 9 Ocak 2019, 11:06
Merhaba, linkin süresi dolmuş, yeniden link verirmisiniz?
 
 
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler