+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Peyzaj Mimarları Odası'ndan Millet Bahçeleri Açıklaması

3 Aralık 2018, 14:48
  defa okundu.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, Millet Bahçeleri'nin tarihsel, sosyolojik ve mekânsal bağlamda tartışıldığı atölye sonrası, Millet Bahçeleri'ne ilişkin sonuç bildirgesi ve çalışmanın detaylarını kamuoyuna sundu.

Peyzaj Mimarları Odası'ndan Millet Bahçeleri Açıklaması

"10 Kasım 2018 tarihinde, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası olarak Oda merkezimizde, bugünlerde güncel bir konu haline gelen ve hızla proje çalışmaları ve açılışları gerçekleştirilmeye başlanan Millet Bahçeleri hakkında görüş, millet bahçelerinin geçmişteki izlerini bulma, tanımlama, planlama, tasarım ilkelerini konuşmak ve tartışmak üzere Millet Bahçesi çalışmaları yapan meslektaşlarımız, konu ile ilgili akademisyenler ve Oda yöneticilerimizden oluşan küçük bir grup ile atölye çalışmamız gerçekleşmiştir. Millet Bahçeleri tarihsel, sosyolojik ve mekânsal bağlamda da tartışılmış ve Millet Bahçeleri'ne ilişkin hazırlanmış sonuç bildirgesi ve çalışmamız ilgili kamu kurumlarının ve kamuoyunun bilgilerine sunulmaktadır..."

Sonuç bildirgesine dökümanlar kısmından veya internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
Azat Yalçın / 4 Aralık 2018, 16:53
Birileri sansurleyecek veya tehdit edecek diye gercekleri endirekt suc mahalinde soylemeyip susacak ve tirsacak biri degilim diyelim o zaman.
 
Omer Yilmaz / 4 Aralık 2018, 14:07
PMO'nun açıklamasını okumadım. Belki de haklısınızdır. Okurum bir ara.

Ama sansür sevici yorumcu (kim olduğunu iyi biliyorsunuz)! demeden edemedim bir kullanıcı olarak.
 
Azat Yalçın / 4 Aralık 2018, 09:44
1-‘’Kontrollü giriş-çıkış’’ ile AVM hizmetkarı ''Özel Güvenlik'' Oda!
İnsanların hırsızmış, teröristmiş, serseriymiş gibi aranmasının meşrulaştırılması, hayatın YASAL DÜZENİ içinde bu tacizlerin normalleştirilmesini YEŞİL ALANDA bile savunan bir Oda İSTEMİYORUM!

2-Millet Bahçeleri nerede bilmeyen Oda!
Kayaşehir, Başakşehir, Bahçeşehir gibi KAPALI ‘’MODERN’’ SİTELER ile donatılmış kent periferisinde inşâ edilen Millet Bahçelerini ‘’Doğal ve Kültürel Mîras ile Bellek Alanlarında’’ diyerek körleşmiş bir Oda İSTEMİYORUM!

3-Siyasi rantçı Oda!
Muhalefet belediyeleri ufacık yeşil alanlara bile GEZİ PARKI ismi verip halkı tahrik etmeyi ve siyasi rant devşirmeyi amaçlarken, ‘’bundan sonraki yapılacak yeşil alanlara MİLLET BAHÇESİ densin’’ diyerek İktidara yalakalık yapan bir Oda İSTEMİYORUM!

4-Goygoycu Oda!
Ortada KAMUSAL Osmanlı ve Türk Bahçesi tipolojisi çalışması yokken ve kaynak sayısı oldukça yetersizken POPÜLİST söylemler ile varmış gibi uzun uzadıya açıklamalar yaparak PARAYA KARŞI zayıflık gösteren bir Oda İSTEMİYORUM!

5-BALON ODA VE ŞİŞİRİCİSİ MEDYA (kim olduğunu iyi biliyorsunuz)!
Pargalı İbrahim’den günümüze kadar İktidarı ‘’ehlileştirilecek hayvan’’ gibi gören ve bilgiççe ona akıl verdiğini zannederek boş yazılar ile kafa şişiren bir Oda İSTEMİYORUM!
 
 
Dokümanlar

7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler