+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Yenilikçi Çerçeve: Tasarımın Getirdiği Yeni Düşünme Biçimleri

6 Mart 2018, 09:25
  defa okundu.

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından Sanat ve Tasarım kategorilerinde yayımlanan "Yenilikçi Çerçeve: Tasarımın Getirdiği Yeni Düşünme Biçimleri" raflardaki yerini aldı. Kees Dorst'un kaleme aldığı kitap, Erkal Ünal tarafından çevrildi.

Yenilikçi Çerçeve: Tasarımın Getirdiği Yeni Düşünme Biçimleri

Kitabın tanıtım metninden: 

Uzman bir tasarımcının kendine has düşünme biçimi ve yıllar içinde edindiği deneyim, bugünün toplumunda karşımıza çıkan karmaşık sorunlara ışık tutabilir mi? Yenilikçi Çerçeve günümüzde organizasyon­ların mücadele ettiği sorunlara alışılmış yöntemlerle yaklaşarak geçici ve yüzeysel sonuçlar elde etmek yerine, bu sorunları dinamik açmazlar olarak ele alan yenilikçi bir tutum benimsemeyi öneriyor.

Sidney Teknoloji Üniversitesi'nde Tasarım İnovasyonu profesörü Kees Dorst'un yıllar içinde farklı tasarım girişimle­riyle beraber çalışarak ustaca geliştirdiği ve sosyal çev­reler üzerindeki ölçülebilir etkisini vaka örnekleriyle ayrıntılı biçimde gösterdiği "çerçeve yaratımı yak­laşımı", bugün şirketlerin ve toplumların zorlukları karşılarken kullandığı düşünce biçimini odak nokta­sına alıyor. Bildik sorunları farklı çerçevelerle yeniden tanımlamaya dayanan bu inovatif yaklaşımıyla Dorst, sorun çözme yöntemlerini atik, uyarlanabilir ve değiş­ken kılmayı hedefliyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler