+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

AURA-İstanbul'da 2018 Bahar Dönemi Başvuruları Başladı

19 Ocak 2018, 09:00
  defa okundu.

26 Şubat 2018'de başlayıp, on beş hafta boyunca devam edecek olan AURA-İstanbul Bahar Dönemi Sertifika Programı'na başvuru için son tarih 11 Şubat 2018.

AURA-İstanbul'da 2018 Bahar Dönemi Başvuruları Başladı

Geçtiğimiz yıl Sinan İzgi, Jale Kulin, İpek İlter ve Seda Altan ile bir söyleşi gerçekleştirmiş, AURA-İstanbul'un hedefleri ve faaliyetlerini kendilerinden öğrenmiştik. Mimarlık, kentsel tasarım ve kentsel peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcıları, sundukları sertifika programı ile akademik ve profesyonel hayata hazırlamayı hedefleyen AURA-İstanbul, 2018 Bahar Dönemi için başvuruları bekliyor.

Katılımcıların mimarlık ve kentsel tasarım alanlarında, yapılı çevre üzerinden hem sosyal, politik, hem de ekolojik bağlamları anlamalarına, eşzamanlı olarak tasarım, temsil ve uygulama teknolojileri konularında kavramsal ve teknik yeterlilik düzeylerini geliştirmelerine yardımcı olması hedefleniyor. Programın omurgasını oluşturan Araştırma Tabanlı Tasarım Stüdyosu’nda katılımcılar, kendi ilgi alanı ve deneyimleri doğrultusunda İstanbul’a ilişkin proje ve araştırma konusu belirleyecek ve stüdyo danışmanları ile çalışmalarını geliştirme fırsatı bulacaklar. 

Hazırlanan içerik, AURA bünyesinde yapılan çalışmaları destekleyecek tarihsel - kuramsal, ayrıca teknik yönteme ilişkin seminer dizilerine, disiplinler arası nitelikte tartışma ve buluşma ortamı sağlayan Cumartesi Aurası konferanslarına, kolektif düşünme ve üretime yönelik atölyelere, belirtilen konuları destekleyici gezilere katılma olanağı sunuyor. Katılımcılardan ise programın dinamik yapısına uyum sağlamaları ve tüm dönemde tam zamanlı yer almaları bekleniyor.

AURA-İstanbul, katılımcılarından belirli bir süre daha katkı payı alınmıyor. Dönem sonunda Akademi, sertifika programını başarı ile tamamlayan mezunlarına, önde gelen mimarlık ofislerinde üç ay çalışma olanağı sunuyor. 

Başvuru hakkında detaylı bilgi almak için AURA-İstanbul'un web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler