+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

World Architecture Festival 2017 Ödülleri Sahiplerini Buldu

22 Kasım 2017, 12:30
  defa okundu.

15 - 17 Kasım tarihleri arasında Berlin'de gerçekleşen World Architecture Festival kapsamında dağıtılan WAF 2017 Ödülleri, sahiplerini buldu.

World Architecture Festival 2017 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Dünyanın en büyük mimarlık ödülü programı World Architecture Festival'e bu sene 68 ülkeden 924 başvuru yapıldı. Festival'in finalistleri arasında, Türkiye'den Slash Architects ve arkiZON Mimarlık tarafından tasarlan 38-30 Çiftliği, Tabanlıoğlu Mimarlık'ın tasarladığı Bodrum Loft ve Emre Arolat Mimarlık'ın tasarladığı Göksu Residences de bulunuyor.

2017 finalistlerinin tam listesi şöyle:

GROHE Desteği ile Yılın Binası: The Chinese University of Hong Kong, "Deprem Sonrası Guangming'in Rekonstrüksiyonu" projesi / Zhaotong, Çin Halk Cumhuriyeti

Yönetici Özel Ödülü: Marc Koehler Architects, Superlofts Houthaven / Amsterdam, Hollanda

Miele Desteği ile INSIDE World Interior of the Year: Produce.Workshop, Fabricwood / Singapur

Mansiyon Ödülü: Neri&Hu Design and Research Office, The Garage: Beijing B+ Automobile Service Center / Pekin, Çin Halk Cumhuriyeti

ABB ve Busch-Jaeger desteği ile Yılın Gelecek Projesi Kazananı: Allen Jack+Cottier Architects ve NH Architecture, Sydney Fish Markets / Sidney, Avustralya

Yılın Peyzaj Çalışması Kazananı: Turenscape, Peasants and their Land: The Recovered Archaeological Landscape of Chengtoushan / Lixian, Çin Halk Cumhuriyeti

Mimarlığa Katkı Ödülü: Norman Foster

Yılın Küçük Projesi: Eriksson Furunes + Leandro V. Locsin Partners + Jago Boase, Streetlight Tagpuro / Tacloban, Filipinler

Mansiyon Ödülü: DSDHA, Alex Monroe Atölyesi / Londra, Birleşik Krallık

Eastman Desteği İle En İyi Renk Kullanımı: Iredale Pedersen Hook Architects, Fitzroy Crossing Renal Hostel / Fitzroy Crossing, Avustralya

Merck Crystal Pavilion Kazananı: Sarath Saitongin, Städelschule Architecture Class, Manifested Shades

Mansiyon Ödülü: Bilaal Saheed, RCA, Close Encounters Of A Glass Kind

İran Özel Ödülü Kazananı: New Wave Architecture, Pars Hospital / Tahran, Iran

Mansiyon Ödülü: Ashari Architects, The Pause / Şiraz, Iran

Sto İşbirliği İle Arcaid Images Mimari Fotoğrafçılık Ödülü: Atelier Li Xinggang - Terrence Zhang Yüzme Havuzu, Tianjin University / Çin Halk Cumhuriyeti

Konut Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Vo Trong Nghia Architects, Binh House / Ho Chi Minh, Vietnam

Konut Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: Hiroshi Nakamura & NAP, Finding Rainbows / Tokyo, Japonya

Konut Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı (GROHE Sponsorluğunda): Marc Koehler Architects, Superlofts Houthaven / Amsterdam, Hollanda

Konut Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü (GROHE Sponsorluğunda): Peter Salter Associates, Walmer Yard / Londra, Birleşik Krallık

Üretim, Enerji ve Geri Dönüşüm Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Slash Architects ve Arkizon Architects, 38° 30° Çiftliği / Afyonkarahisar, Türkiye

Spor Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: HKS, U.S. Bank Stadium / Minneapolis, Amerika Birleşik Devletleri​

Okul Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Andrew Burges Architects, East Sydney Early Learning Centre / Sidney, Avustralya

Toplumsal Yapılar Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Eriksson Furunes + Leandro V. Locsin Partners + Jago Boase, Streetlight Tagpuro / Tacloban, Filipinler

Toplumsal Yapılar Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: Neri&Hu Design and Research Office, Suzhou Şapeli / Suzhou, Çin Halk Cumhuriyeti

Yarışma Projesi - Gelecek Çalışmalar Kazananı: Pilbrow & Partners, Yeni Kıbrıs Arkeolojik Müzesi / Lefkoşa, Kıbrıs

Yarışma Projesi - Gelecek Çalışmalar Mansiyon Ödülü: Sweco Architects , Öresund City – 2030 Yeni Avrupa Metropolü Projesi / Malmö, İsveç

Kültür Yapıları Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Heneghan Peng Architects, Filistin Müzesi / Birzeit, Filistin

Kültür Yapıları Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: Neri&Hu Design and Research Office, Yeni Şangay Sahnesi / Şangay, Çin Halk Cumhuriyeti

Ofis Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Kazananı: Vo Trong Nghia Architects, Viettel offsite studio / Hanoi, Vietnam

Ofis Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Mansiyon Ödülü: Pilbrow & Partners, The Market Building, Wood Wharf / Londra, Birleşik Krallık

Kamusal Yapılar - Gelecek Çalışmalar Kazananı: edgeARCH, Consulate Building, Staff Housing & School Complex / Karaçi, Pakistan

Kamusal Yapılar - Gelecek Çalışmalar Mansiyon Ödülü: Belatchew Arkitekter, Etiyopya Kilisesi / Stockholm, İsveç

Altyapı - Gelecek Çalışmalar Kazananı: Sanjay Puri Architects, Köprü / Ras, Hindistan

Ofis Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Nikken Sekkei, Co Op Kyosai Plaza / Tokyo, Japonya

Ofis Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: Francis-Jones Morehen Thorp, EY Centre, 200 George Street / Sidney, Avustralya

Yeni ve Eski Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: The Chinese University of Hong Kong, "Deprem Sonrası Guangming'in Rekonstrüksiyonu" projesi / Zhaotong, Çin Halk Cumhuriyeti 

Yeni ve Eski Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: studioMilou, Le Carreau du Temple / Paris, Fransa

Teşhir Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Alison Brooks Architects, Gülümseme / Londra, Birleşik Krallık​

Teşhir Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: Batlle i Roig Arquitectura, Insect Hotel / El Masnou, Barselona, İspanya

Sağlık Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Kazananı: Magi Design Studio, Desa Semesta / Bogor, Endonezya

Sağlık Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Mansiyon Ödülü: Boogertman + Partners Architects, Geyser Hahn Architects, New Sight Göz Kliniği / Ouésso, Sangha, Kongo Cumhuriyeti

Deneysel Çalışmalar Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Kazananı: 3deluxe Transdisciplinary Design, Şarika Gözlem Evi, Mleiha National Park / Şarika, Birleşik Arap Emirlikleri

Dinlence Tesisleri Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Kazananı: Tabanlioglu Architects, Bodrum Loft / Bodrum, Türkiye

Dinlence Tesisleri Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Mansiyon Ödülü: Hypothesis, Krahm Restaurant / Chiang Rai, Tayland

Eğitim Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Kazananı: Feilden Clegg Bradley Studios and SHATOTTO architecture, Aga Khan Akademisi / Dakka, Bangladeş

Eğitim Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Mansiyon Ödülü: Vo Trong Nghia Architects, Viettel Academy Eğitim Merkezi / Hanoi, Vietnam

Konut Alanı Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Kazananı (GROHE desteği ile): EAA Emre Arolat Architecture, Göksu Residences / Istanbul, Türkiye

Konut Alanı Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Mansiyon Ödülü (GROHE desteği ile): Modern Office of Design + Architecture, Village / Calgary, Kanada

Ticari Karma Kullanım Kategorisi -  Gelecek Çalışmalar Kazananı (Miele desteği ile) : WilkinsonEyre, Battersea Power Station Phase 2 / Londra, Birleşik Krallık

Ulaşım Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Grüntuch Ernst Architects, Transformation Chemnitz Central Station / Chemnitz, Almanya

Ulaşım Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: Zaha Hadid Architects, Salerno Maritime Terminal / Salerno, İtalya

Masterplan - Gelecek Çalışmalar Kazananı: Allen Jack+Cottier Architects ve NH Architecture, Sydney Fish Markets / Sidney, Avustralya

Masterplan - Gelecek Çalışmalar Mansiyon Ödülü: O2 Design Atelier, One Heart Foundation - Orphanage & Children Eco-Village / Kakamega, Kenya

Otel Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı (GROHE desteği ile): Cong Sinh Architects, Vegetable Trellis / Ho Chi Minh, Vietnam

Alışveriş Merkezi Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: ACME, Victoria Gate / Leeds, Birleşik Krallık

Alışveriş Merkezi Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: Nikken Sekkei, Tokyu Plaza Ginza / Tokyo, Japonya

Sağlık Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Ntsika Architects, Westbury Clinic / Johannesburg, Güney Afrika

Sağlık Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: Nickl & Partner Architekten, Kaiser-Franz-Josef-Spital / Viyana, Avusturya

Konut Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Kazananı: Monk Mackenzie Architects, Queenstown House / Queenstown, Yeni Zelanda

Karma Kullanım - Tamamlanmış Yapılar Kazananı (ABB & Busch-Jaeger desteği ile): Allford Hall Monaghan Morris, Westminster Bridge Road / Londra, Birleşik Krallık

Karma Kullanım - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü (ABB & Busch-Jaeger desteği ile): Stu/D/O Architects, Naiipa Art Complex / Bangkok, Tayland

Dini Tesis Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Waugh Thistleton Architects, Bushey Mezarlığı / Bushey, Birleşik Krallık

Dini Tesis Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: Fearon Hay Architects, Bishop Selwyn Şapeli / Auckland, Yeni Zelanda

Yüksek Öğretim ve Araştırma Merkezi Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: C.F. Møller Architects, Maersk Kulesi  / Kopenhag, Danimarka

Yüksek Öğretim ve Araştırma Merkezi Kategorisi - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: Savage + Dodd Architects, Sol Plaatje University - Building C002 / Kimberley, Güney Afrika

Kültür Yapıları Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Kazananı: Sweco Architects, Kulturkorgen - A Basket Full of Culture / Göteborg, İsveç

Kültür Yapıları Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Mansiyon Ödülü: Wright & Wright Architects, Lambeth Palace Kütüphanesi / Londra, Birleşik Krallık

Kültür Yapıları Kategorisi - Gelecek Çalışmalar Mansiyon Ödülü: Heatherwick Studio, Zeitz MOCAA / Cape Town, Güney Afrika

Villa - Tamamlanmış Yapılar Kazananı: Irving Smith Architects, Bach with Two Roofs / Golden Bay, Yeni Zelanda ​

Villa - Tamamlanmış Yapılar Mansiyon Ödülü: EMC Arquitectura, Casa Escondida / La Libertad, El Salvador

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler