+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Endüstriyel Mirası Vurgulayan Aydınlatma

27 Ekim 2017, 15:39
  defa okundu.

St Pölten'de yıllar önce faaliyeti sonlandırılmış eski Glanzstoff fabrikası, artık Brigitte Kowanz'ın "Fountain" adlı çalışması ile aydınlanacak. Bu eski endüstriyel bölgeye has sanat eseri, kalıcı bir çalışma olarak varlığını sürdürecek.

Endüstriyel Mirası Vurgulayan Aydınlatma

Yüz yıllık viskoz ipliği imalathanesinin, çıkan bir yangında zarar görmesi ile 2008 yılında fabrikadaki faaliyetlere son verilmişti. Brigitte Kowanz ve ekibi ise, fabrikanın eski faaliyetlerinin anısını yaşatmak adına ışıklar içinde parıldayan, kıvrımlı bu hattı yarattı. Çalışma sadece bir çizgiden ibaret olsa da, bu eski endüstriyel alan için optimist bir gelecek umudu uyandırıyor.

St Pölten'de yıllar önce faaliyeti sonlandırılmış eski Glanzstoff fabrikası, artık Brigitte Kowanz’ın “Fountain” adlı çalışması ile aydınlanacak. Bu eski endüstriyel bölgeye has sanat eseri, kalıcı bir çalışma olarak varlığını sürdürecek.  

Yüz yıllık viskoz ipliği imalathanesinin, çıkan bir yangında zarar görmesi ile 2008 yılında fabrikadaki faaliyetlere son verilmişti. Brigitte Kowanz ve ekibi ise, fabrikanın eski faaliyetlerinin anısını yaşatmak adına ışıklar içinde parıldayan, kıvrımlı bu hattı yarattı.  

Çalışma sadece bir çizgiden ibaret olsa da, bu eski endüstriyel alan için optimist bir gelecek umudu uyandırıyor.
Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler