+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

7 İklim 7 Bölge - Mahalle Ulusal Mimari ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması Sonuçlandı

14 Eylül 2017, 16:35
  defa okundu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 5 Haziran'da ilan edilen ve teması “Mahalle” olan '7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması'nın sonuçları belli oldu.

7 İklim 7 Bölge - Mahalle Ulusal Mimari ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması Sonuçlandı

Ödül alan projeler:

AKDENİZ BÖLGESİ

1. ÖDÜL - 13285 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Burak YARDIMCI (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Ali ÖNALP (Mimar)
  • Güney GÜLTEKİN (Mimar)
  • Elif TAN (ŞehirPlancısı)
  • Gülce KANTÜRER (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Orkan GÜZELCİ (Y. Mimar)
  • Yüksel ÇOBAN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Figen KEPENEK (Mimarlık Öğrencisi)
  • Mehmet Said ÖĞÜNÇ (MimarlıkÖğrencisi)



2. ÖDÜL - 21796 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • H. Serdar KAYA (Ekip Başı-Mimar, Şehir Plancısı)
  • Meltem ERDEM KAYA (Peyzaj Y. Mimarı)
  • S. Elif SERDAR (Peyzaj Mimarı)
  • Ezgi GÜLER (Şehir Plancısı)
  • Gökçe ŞAHİN (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Damla İŞCAN (Peyzaj Mimarlığı Öğrencisi)



3. ÖDÜL - 53726 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Mehmet Metin POLAT (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Bilge ALTUĞ (Mimar)
  • Merve İmer (Peyzaj Mimarı)
  • Sezen TÜRKOĞLU (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • Gizem ÖZER (Y. Mimar)
  • Gökhan TURAN (Mimar)
  • Bengi ALTUĞ (İç Mimar)


Yardımcılar

  • Ecem ÖZDEN (Restoratör)
  • Serpil KARDAŞ (Öğrenci)
  • Burak HACIVELİOĞLU (Öğrenci)



1. MANSİYON - 59271 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Özgür BİNGÖL(Ekip Başı-Y.Mimar)
  • İlke BARKA (Y.Mimar)
  • Merve ŞEN (Mimar)
  • Pınar KILIÇ (Mimar)
  • Ebru FİRİDİN ÖZGÜR (Şehir Plancısı)
  • Nermin TİRBEN (Peyzaj Y. Mimarı)
  • Fatma BETOS (Peyzaj Mimarı)



2. MANSİYON - 81972 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Murat ŞAHİN (Ekip Başı-Mimar)
  • M. Cengiz GÜLTEK (Mimar)
  • Hande Gül TÜRKKAN (Mimar)
  • Nur Bilgin IŞIK (Peyzaj Mimarı)
  • Mesut ÇİFTÇİ (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • A. Ayhan OÇKAÇ (Mimar)
  • Yıldırım GİGİ (Mimar)


Yardımcılar

  • Aylin AVAN (Mimar)
  • Begüm YILMAZ (Mimar)
  • Berrin BÜYÜKŞAHİN (Mimar)
  • Buket ALTINTAŞ (Mimar)
  • Burcu KÖSEOĞLU (Mimar)
  • E. Özge KINIK (Mimar)
  • Melis DUMAN (Peyzaj Mimarı)
  • Selda Süzgün (Mimar)
  • Soner BİLGİN (Mimar)
  • Tuğba ÖZAŞIR (Mimar)
  • Yarkın AYDIN (Mimarlık Öğrencisi)



3. MANSİYON - 30317 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Yavuz Selim SEPİN (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Dr. Beyza ÇERMİKLİ (Peyzaj Mimarı)
  • Doç. Dr. Fatih TERZİ (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Aygül CEYLAN (Y. Mimar)
  • Pınar GÖKÇE (Şehir Plancısı)
  • Deniz Erdem OKUMUŞ (Y. Şehir Plancısı)
  • Bahadır KANTARCI (Mimarlık Öğrencisi)
  • Oğuzhan KANBUR (Şehir Planlama Öğrencisi)


DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

1. ÖDÜL - 63504 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Mete KESKİN (Ekip Başı- Y.Mimar)
  • Esra YILMAZ KESKİN (Y.Mimar)
  • Sevim Pelin ÖZKAN (Y.Şehir Plancısı)
  • Öykü KOCAMAN (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Nusret UŞUN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Aylin ÖZKAN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Abdülkadir KELEŞ (Mimarlık Öğrencisi)



2. ÖDÜL - 32807 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Çetin AYIK (Ekip Başı-Mimar)
  • Sinan ŞERİFOĞLU (Mimar)
  • Fadime KUL (Mimar)
  • Altan ABDULOĞLU (Peyzaj Mimarı)
  • Bedrihan BAYKAN (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • Yasemin ANTİK (Siyaset Bilimci)


Yardımcılar

  • Cevahir ŞERİFOĞLU (Mimar)
  • Nihan BORAN (Mimar)
  • Caner KOÇALAN (Tekniker)



3. ÖDÜL - 71539 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Ali İBİŞ (Ekip Başı-Mimar)
  • Sezgin KARAMAN (Peyzaj Mimarı)
  • Turgut GELERİ (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Müge TURGAY (Mimar)
  • Anıl KATIRCIOĞLU (Stajyer)



1. MANSİYON - 15837 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • İsmail RUHLUKÜRKÇÜ (Ekip Başı-Mimar)
  • Güntülü GÜNDOĞ (Mimar)
  • Enise Tüba SOLAK (Şehir Plancısı)
  • Işıl KOÇ (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Mehmet BİLGİL (Mimar)
  • Büşranur HAKYEMEZ (Mimar)
  • Burcu ULUTÜRK ÇAM (Mimar)
  • Melike PARAK YOLAGELDİ (Mimar)
  • Abdullah ÇAM (Mimar)
  • Halil IŞIK (Mimar)
  • Ahmet SAÇCIOĞLU (Mimar)
  • Hasan AYATA (İç Mimar)
  • Ali Emin ŞİMŞEK (Tekniker)
  • Gizem ÖKTEN (Tekniker)
  • Nurullah KILINÇ (Mimarlık Öğrencisi)
  • Elif RUHLUKÜRKÇÜ (Mimarlık Öğrencisi)



2. MANSİYON - 48261 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Rıdvan FİL (Ekip Başı-Mimar)
  • Selami KÖSEHAN (Mimar)
  • Ahmet CİVELEK (Şehir Plancısı)
  • Onur BOYACIGİL GÜNGÖR (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Derya ERDAŞ (Mimar) 2- Mustafa KAYA (Mimarlık Öğrencisi)



3. MANSİYON - 87254 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Mehmet Zeyat HATTAPOĞLU (Ekip Başı- Peyzaj Mimarı)
  • Oknur ÇALIŞKAN (Y.Mimar)
  • İsmet Esgin ZORLU (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • Didem ÖZKIZILCIK (Mimar)


Yardımcılar

  • Zeki Emir TAYLAN (Mimarlık Öğrencisi)


EGE BÖLGESİ

1. ÖDÜL - 82143 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Baran YARDIMCI (Ekip Başı-Mimar)
  • Mehmet Zafer ÜNAL (Y.Mimar)
  • Recep SEMİZOĞLU (Mimar)
  • Kübra Nur BAŞ (Mimar)
  • Lizge OTURAN (Peyzaj Mimarı)
  • Nilay ÖZGER (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Nergiz SERT (Mimar)



2. ÖDÜL - 11480 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Abdülkerim GÜNDÜZ (Ekip Başı-Mimar)
  • Ebubekir ŞİMŞEK (Mimar)
  • Merve Gülistan ARTAR (Şehir Plancısı)
  • Ömer ÇELİK (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Fatih KARALİ (Mimar)
  • Eda ÖZKAN (Mimar)
  • Muhammet Malik DOĞAN (Öğrenci)
  • Sümeyra DEMİR (Öğrenci)
  • Ebru EKETAN (Öğrenci)
  • Aybike AYDIN (Öğrenci)
  • Şevval DEREBEY (Öğrenci)



3. ÖDÜL - 73841 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Mehmet BEKAR (Ekip Başı-Mimar)
  • Fatma BEKAR (Peyzaj Mimarı)
  • Hilal TÖRK (Şehir Plancısı)



1. MANSİYON - 48193 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Uğur Özer ÖZGÜVEN (Ekip Başı-Mimar)
  • Alper TÜFEKÇİOĞLU (Peyzaj Mimarı)
  • Şule DEMİREL ŞANLI (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • İhsan Ergi BOZYİĞİT (Kentsel Tasarım Direktörü)
  • Bülent GÖZ (Mimari Tasarım Direktörü)
  • Hakan ŞANLI (Mimar)
  • Nazlı TÜRKELİ (Mimar)
  • Elnur HACIALİYEV (Görselleştirme Uzmanı)
  • Orkhan AFADİYEV (Görselleştirme Uzmanı)
  • Eser ÇETİNER (Görselleştirme Uzmanı)
  • Fatih ÇAYLA (Görselleştirme Uzmanı)
  • Bahadır DÜNDAR (Tekniker)



2. MANSİYON - 22426 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Nevzat KASAL (Ekip Başı- Mimar)
  • Müge Erdi KASAL (Mimar)
  • Selahattin ERDİ (Y. Mimar)
  • Serkan ERTUĞ (Şehir Plancısı)
  • Hanife Nilhan COŞKUN (Peyzaj Mimarı)



3. MANSİYON - 53746 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Celâleddin ÇELİK (Ekip Başı-Mimar)
  • Ahmet BAŞ (Şehir Plancısı)
  • Hakan KUL (Peyzaj Mimarı)


Danışmanlar

  • Doç. Dr. Alim ARLI (Sosyolog)
  • Dr. Mithat Bora BULUT (İnşaat Müh.)


Yardımcılar

  • Yusuf Enes METE
  • Emirhan KURTULUŞ
  • Mustafa GÖZE
  • Fatıma Abı KARDAN
  • Bedirhan ÖZTANIK
  • Ahmed HEZAM
  • Mehmet Serdar ERDOĞAN
  • Süeda Nur ÖZDEN


GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

2. ÖDÜL - 31605 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Okan KOLOĞLU (Ekip Başı-Mimar)
  • Haşim DİKENCİK (Şehir Plancısı)
  • Murat ÇANAKÇI (Peyzaj Mimarı)


Danışmanlar

  • Özcan KIRMIZIOĞLU (Y. Mimar)


Yardımcılar

  • Berna KORKMAZ (Mimar)
  • Metin ACAR (Endüstri Mühendisi)
  • Bora ÖRKEN (İllüstratör)
  • Ahu TAŞÇILAR (İllüstratör- Heykeltraş)
  • Ada KOLOĞLU (İç Mimar)
  • Harun ALEMDAR (İç Mimar)
  • Emrah KUŞENER (Mimar)
  • Ali Kaan SEÇİLİR (Mimar)
  • İbrahim EFE (Mimarlık Öğrencisi)
  • Aytaç ERSAN (Maket)



3. ÖDÜL - 15222 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Hasan ÖZBAY (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Tamer BAŞBUĞ (Mimar)
  • Serpil ÖZTEKİN ERDEM (Peyzaj Mimarı)
  • Bahadır Aytuğ AYDOĞDU (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • C. Baran İDİL (Y.Müh. Mimar)
  • Aslı ÖZBAY (Y.Mimar)


Yardımcılar

  • V. Murat ÖLGÜN (Mimar)
  • Dilan SAK (Mimar)
  • Mahsure KÖSE (Restoratör)
  • Ümit KANDEMİR (Öğrenci)
  • Burcu BAYIK (Öğrenci)
  • Yılmaz ÖNGÜÇ (Öğrenci)



1. MANSİYON - 52861 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Ahmet BARIŞ (Ekip Başı-Mimar)
  • Gülşen CENGİZ (Peyzaj Mimarı)
  • Ezgi KUNDAKÇI (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Osman Can BAGATIR (Mimarlık Öğrencisi)
  • Burak GÜZEL (Mimarlık Öğrencisi)
  • Asude YOKUŞ (Mimarlık Öğrencisi)
  • Süreyya DÜZGÜN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Yasin YILMAZ (Mimarlık Öğrencisi)
  • Buse AYVAZ (Mimarlık Öğrencisi)



2. MANSİYON - 75938 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Didem ÜNER (Ekip Başı- Mimar)
  • Niyazi ÜNER (Mimar)
  • Serap DEMİR (Şehir Plancısı)
  • Hande GÖKSAL (Peyzaj Mimarı)


İÇ ANADOLU BÖLGESİ

1. MANSİYON - 73518 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Merve Saliha YILDIZ (Ekip Başı- Mimar)
  • Büşra KÖROĞLU (Mimar)
  • Arife ÇITIR (Şehir Plancısı)
  • Bilge AYDIN (Peyzaj Mimarı)



2. MANSİYON - 93517 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Murat AYDINOĞLU (Ekip Başı-Mimar)
  • Özge UYSAL SÖĞÜT (Şehir Plancısı)
  • Itır ÖZİNANIR SARIHAN (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Hüseyin KEZER (Y. Mimar)
  • Mert Çağdaş BAYKAL (Mimar)



3. MANSİYON - 51834 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Görkem GÜVENÇ (Ekip Başı- Mimar)
  • İbrahim Anıl BİÇER (Mimar)
  • Emre ENGİN (Mimar)
  • Deniz KURT ERTAŞ (Mimar)
  • Yeşim BAHADIR (Şehir Plancısı)
  • Meryem KOCAOĞLU (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Şafak KIRAY (Mimar)
  • Kerem YILMAZER (Mimar)
  • Halim SUDAŞ (Mimarlık Öğrencisi)
  • Dilara KAN (İç Mimar)
  • Cemal ERTAŞ (Mimari Görselleştirme)


KARADENİZ BÖLGESİ

1. ÖDÜL - 28615 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Derya ERDİM (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Özlem ÖZTÜRK (Y.Mimar)
  • Koray TOPÇU (Mimar)
  • Mehmet Tuğrul ŞEVİK (Y.Mimar)
  • Elif GÜNDOĞDU (Mimar)
  • Bilge MARTAN (Şehir Plancısı)
  • Gamze YILMAZ (Peyzaj Mimarı)



2. ÖDÜL - 39175 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Tuba KARA (Ekip Başı-Mimar/Ekonomist)
  • Volkan TAŞKIN (Y.Mimar)
  • Özge MERİÇ (Mimar)
  • Gül KESKİN (Şehir Plancısı)
  • Büşra YILMAZ ŞİRİN (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Gizem CHTAZI (Öğrenci)
  • Zahide Gülşah DURMAZ (Mimar)
  • Seda KURT (Mimar)



3. ÖDÜL - 97258 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Doğan TÜRKKAN (Ekip Başı-Mimar)
  • M. Cengiz GÜLTEK (Mimar)
  • Levent DENİZCİ (Peyzaj Mimarı)
  • Ece Özden PAK (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • Yıldırım GİGİ (Mimar)


Yardımcılar

  • Selda SÜZGÜN (Mimar)
  • Sinan TEKELİ (Mimar)
  • Hakan KAÇAN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Mert ALKONAK (Mimarlık Öğrencisi)
  • Merve YILDIRIM (Mimarlık Öğrencisi)
  • Sefa ÇOBAN (Mimarlık Öğrencisi)
  • Şaban ELİTAŞ (Mimarlık Öğrencisi)
  • Tarık ŞENGÜLEÇ (Mimarlık Öğrencisi)



1. MANSİYON - 85314 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Hüseyin YAVUZ (Ekip Başı-Mimar)
  • Fikret ZORLU (Şehir Plancısı)
  • Eşref GÖKALP (Mimar)
  • Mehmet Bora ÖZDOĞAN (Mimar)
  • Taliye Buse ŞAHİN (Mimar)
  • Ekin Naz ŞAMİLOĞLU (Mimar)
  • Mustafa DELİKTAŞ (Peyzaj Mimarı)


Danışmanlar

  • Niazi İnayat GROUNI (Mimar)


Yardımcılar

  • Yener KARATAŞ (Grafik Tasarımcı)



2. MANSİYON - 30547 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Cihan SEVİNDİK (Ekip Başı-Mimar)
  • Mehmet Uğur ULUTÜRK (Peyzaj Mimarı)
  • Çağatay AKYÜZ (Şehir Plancısı)


Danışmanlar

  • Zeynep Canan SEVİNDİK (Y.Mimar)
  • Tuna Han KOÇ (Mimar)


Yardımcılar

  • Ezgi ATALAYIN (Mimar)
  • Aykut İĞDELİ (Öğrenci)
  • Cebrail ASNUK (Öğrenci)
  • Abdullah EKİNCİ (Öğrenci)
  • Mehmet MUTLUTÜRK (Öğrenci)
  • Hüseyin POLAT (Öğrenci)



3. MANSİYON - 74683 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Ebubekir ŞİMŞEK (Ekip Başı-Mimar)
  • Abdulkerim GÜNDÜZ (Mimar)
  • Merve Gülistan ARTAR (Şehir Plancısı)
  • Ömer ÇELİK (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Eda ÖZKAN (Mimar)
  • Fatih KARALİ (Mimar)
  • Muhammet Malik DOĞAN (Öğrenci)
  • Sümeyra DEMİR (Öğrenci)
  • Ebru EKETAN (Öğrenci)
  • Aybike AYDIN (Öğrenci)
  • Şevval DEREBEY (Öğrenci)


MARMARA BÖLGESİ

3. ÖDÜL - 28754 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Korkut YILDIRIM (Ekip Başı- Mimar)
  • Süveyda BAYRAKTAR (Peyzaj Mimarı)
  • Cihan ŞEHLA (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Hilal CUMHUR (Mimar)
  • Kübra Yağmur GÖKSÜZOĞLU (Mimar)



1. MANSİYON - 97832 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • İlker İĞDELİ (Ekip Başı-Y.Mimar)
  • Ceyda GÖKOĞLU İĞDELİ (Y.Mimar)
  • Ahmet KURTULUŞ (Peyzaj Mimarı)
  • Adem ALTINTAŞ (Şehir Plancısı)


Yardımcılar

  • Tarık GÜL (Mimar)
  • Çağrı ÖZDEMİR (Mimar)
  • Sena GÜVENÇ (Öğrenci)
  • Hatice YILDIZ (Öğrenci)
  • Zehra YEĞİN (Öğrenci)
  • Semra YEĞİN (Mimar)
  • Nurdan YENİGÜN (Öğrenci)



2. MANSİYON - 95073 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Özgür BİNGÖL(Ekip Başı-Y.Mimar)
  • İlke BARKA (Y.Mimar)
  • Merve ŞEN (Mimar)
  • Pınar KILIÇ (Mimar)
  • Ebru FİRİDİN ÖZGÜR (Şehir Plancısı)
  • Nermin TİRBEN (Peyzaj Y. Mimarı)
  • Fatma BETOS (Peyzaj Mimarı)



3. MANSİYON - 13067 Rumuzlu Proje

Ekip Listesi

  • Emrah BAL (Ekip Başı- Mimar)
  • Gökhan DEDE (Mimar)
  • Deniz ÇAVUŞ (Şehir Plancısı)
  • Kenan AYDINOĞLU (Peyzaj Mimarı)


Yardımcılar

  • Sercan DURMUŞ (Mimar)
  • Ufuk ŞENCANLI (Mimarlık Öğrencisi)
Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
LE MIES KUBBEDARZADE / 20 Eylül 2017, 13:51
Bizim zamanımızda sarı saman kağıtları vardı, onlara not tutmuşlarsa temize çekmek, daktilo etmek zaman alıyor olsa gerek. Yine de raporlar nihai haline ulaşıp jüri imzaları atılmadan ilan edilmese pek isabetli olurmuş.
 
indiana joness / 20 Eylül 2017, 13:01
Jüri işinin hakkını veremediği için açıklamaktan çekiniyorlardır. Raporları yazmak ve açıklamak jüri esnasında yapılması gereken bir iş, sonradan rapor uydurulmuyorsa açıklamak için ertelemeninde bir lüzumu yok. Böyle şaibeli sonuçlardan sonra yarışmaya katılmak anlamını yitiriyor.
 
LE MIES KUBBEDARZADE / 20 Eylül 2017, 09:20
Raporsuz isim duyurmada yeni moda oldu. Raportörler çalışmıyor. Bizim zamanımızda herkes önce raporları okurdu !
 
Nilüfer Karakoç / 18 Eylül 2017, 07:52
Yarışmanın web sitesinde (https://goo.gl/DXX6YV) henüz yayınlanmış görünmüyor, yayınlandığında ekleyeceğiz.
 
Fatih Karali / 16 Eylül 2017, 13:30
rapor ne zaman açıklanır?
 
E. Nuray AYTEMUR / 15 Eylül 2017, 16:28
Kazanan ekipleri tebrik ediyorum.
Jüri raporu açıklanacak mı acaba?
 
 
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler