+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Mahalle Tasarımı Fikir Yarışması 2. Aşama Sonuçları Açıklandı

23 Ağustos 2017, 13:27
  defa okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın "Şehir 2023" vizyonu çalışmaları kapsamında İlbank tarafından düzenlenen Mahalle Tasarımı Fikir Yarışması'nın 2. aşama sonuçları açıklandı.

Mahalle Tasarımı Fikir Yarışması 2. Aşama Sonuçları Açıklandı

Mahalle Tasarımı Fikir Yarışması'nın 1. aşamasına 111 proje katılmış, jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda 111 projeden 8'i 2. aşamaya davet edilmişti. Yarışmacıların 2. aşamaya yönelik olarak hazırladıkları projeleri değerlendirmek üzere yapılan jüri toplantısı 18 Ağustos 2017 tarihinde danışman, asli ve yedek jüri üyeleri ile raportör ve raportör yardımcılarının katılımıyla İller Bankası AŞ Macunköy Sosyal ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.

Söz konusu jüri toplantısında jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda 3 proje eş değer ödüle, 5 proje ise mansiyona layık görüldü. 

Eş Değer Ödül Almaya Hak Kazanan Projeler:

6 Sıra No'lu Proje

Cansu GÜRESER (Mimar, İTÜ)
Çağlar BARIŞ (Mimar, Dokuz Eylül Ünv.)
İbrahim Tolga HAN (Mimar, İTÜ)
Ece DOĞAN (Mimar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ünv.)
Elif SARPAŞAR (Y.Mimar, İTÜ)

Yardımcılar:

Sabriye Derya YÜCE (Mimar)
Öner DEMİRCAN (Mimar)

Danışman:

Dr. Deniz ASLAN (Y.Mimar)

7 Sıra No'lu Proje

Ozan GÜRSOY (Mimar, Gazi Üniversitesi)
Sinan GÜNAY (Mimar, İTÜ)

8 Sıra No'lu Proje

H.Serdar KAYA (Mimar, İTÜ)
Meltem ERDEM KAYA (Peyzaj Mimarı, İÜ)
S.Elif SERDAR (Peyzaj Mimarı, İTÜ)
Ezgi GÜLER (Şehir Plancısı, İTÜ)
Gökçe ŞAHİN (Şehir Plancısı, İTÜ)
Başak DEMİREŞ ÖZKUL (Şehir Plancısı, İTÜ)
Ömür Sözer ŞENOL (Peyzaj Mimarı, İTÜ)
Mine ÇİÇEK (Mimar, Şehir Plancısı, İTÜ)

Yardımcılar:

Murat DEMİRCAN (Mimar)
Cansu SARIKEÇE (Peyzaj Mimarı-Mimar)
Elif Tuba ALHAN ŞİMŞEK (Mimar)
Damla İŞCAN (Öğrenci-İÜ)

Mansiyon Almaya Hak Kazanan Projeler:

1 Sıra No'lu Proje

Doğan TÜRKKAN (Mimar, YTÜ)

Yardımcılar:

Hande Gül TÜRKKAN (Mimar, Erciyes Ünv.)
Sinan TEKELİ (Mimar, Beykent Ünv.)
Ali Osman BAYRAM (Öğrenci, FSMVÜ)
Tarık ŞENGÜLEÇ (Öğrenci, Özyeğin Ünv.)
Sefa ÇOBAN (Öğrenci, Işık Ünv.)

2 Sıra No'lu Proje

Volkan DALAĞAN (Y. Mimar, İYTÜ)

3 Sıra No'lu Proje

Mert AKAY (Şehir Plancısı, ODTÜ)
Hazal ERTEM (Şehir Plancısı, ODTÜ)
Elifnaz GÜLCAN (Şehir Plancısı, ODTÜ)
Nacize GÖZEL (Şehir Plancısı, ODTÜ)
Alime Cansu İTEZ (Şehir Plancısı, ODTÜ)
Selen KARADOĞAN (Şehir Plancısı, ODTÜ)
Çağrım KOÇER (Mimar, TED Ünv.)

4 Sıra No'lu Proje

Ahmet İlyas BİLGİN (Mimar, Uludağ Ünv.)
Leyla DOĞAN (Şehir Plancısı, ODTÜ)

Yardımcılar:

Faruk ÖZGÖKÇE (Mimar)
Serhat ÖZLÜ (Mimar)
Hasan KAVAN (Mimar)
Mürvet YAMAN (Sosyolog)
İbrahim ŞAŞKAN (Öğrenci)
Mehmet BİKEÇ (Öğrenci)
Emirhan Kazım BURSALI (Öğrenci)
Ersan BİÇİL (Öğrenci)
Ahmet ERGÜN (Öğrenci)

5 Sıra No'lu Proje

Hasan AKYÜZ (Mimar, Çukurova Ünv.)

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler