+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Ahşap Paneller İle Geçirgenliği Yakalamak

Kaynak: Dezeen
22 Ağustos 2017, 16:00
  defa okundu.

Leroy Street Studio, New York - Hamptons'taki çalışmasında kullandığı ahşap paneller sayesinde, bina cephesinde gece vakti yarı şeffaf bir görüntü yakalamayı başarıyor.

Ahşap Paneller İle Geçirgenliği Yakalamak

Long Island'ın Wainscott bölgesinde yer alan Louver House, ahşap iskeleti, dikdörtgen şekli ve beşik çatısıyla zamanında bölgede yoğun olarak görülen geleneksel ahır yapısını simgeliyor.

Projede, dış cepheyi saran ahşap paneller ile yapı kütlesinin yumuşatılması amaçlandı. Ahşap cephedeki boşluklar ve aydınlatma sistemi sayesinde bina, katı bir nitelikten çıkarak gece karanlığında hayali bir yarı şeffaflık haline bürünüyor. Leroy Street Studio, dış cephede sert hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı ve su geçirmeyen tik ağacının kullanılması ile modern bir desen yakalamayı amaçladıklarını belirtti.

İç mekanda, mermer tezgahlar ve meşe ağacından yer döşemeleri gibi değerli materyaller kullanıldı. Misafir odalarının ve bahçeye açılabilen oturma odasının zemin katta konumlandığı evde; yatak odası, mutfak ve yemek odası ikinci katta konumlandırıldı. Asma katta bulunan çalışma odası, bir çatı bahçesine açılıyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler