+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Foster ve Heatherwick Tasarımı The Fosun Foundation Tamamlandı

Foster ve Heatherwick Tasarımı The Fosun Foundation Tamamlandı

Yazar: Amy Frearson
Kaynak: Dezeen
13 Haziran 2017, 11:44
  defa okundu.

Şangay'da bulunan, Foster + Partners ve Heatherwick Studio tasarımı yeni kültür, sanat mekanı The Fosun Foundation'a ait görseller paylaşıldı.

Norman Foster ve Thomas Heatherwick'in tasarım stüdyoları tarafından tamamlanan ve Şangay'ın ünlü caddesi The Bund'un sonunda bulunan karma işlevli kompleks "The Fosun Foundation", Bund Finance Center'ın merkezinde yer alıyor.

190.000 metrekarelik finans merkezinin şantiye süreci hala devam etmekte; fakat Laurian Ghinitoiu'ya ait yeni fotoğraflara bakılırsa The Fosun Foundation tamamlanmış görünüyor.

Geleneksel Çin tiyatrolarından esinlenerek tasarlanan üç katlı yapı, bronz tüpler ile oluşturulan cephesi ile dikkat çekiyor. 

Bu tüpler, pencereler ve balkonların önünde yarı transparan ekranlar yaratmak amacıyla ve üç farklı katman oluşturacak şekilde asılmış.

Tasarım ilk defa paylaşıldığında mimarlar cepheyi "yapının değişen kullanım şekillerine adapte edilip, balkondaki sahneyi ve Pudong manzarasını açığa çıkaran hareketli bir örtü" şeklinde tanımlamışlardı.

4000 metrekarelik yapıda ana oditoryumun yanı sıra, bir tanesi de terasta olmak üzere bir dizi sergi ve etkinlik alanı bulunuyor.


Video: ArchDaily

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler