+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Kiremit Renkli Beton Duvarların Işıkla Dansı

30 Mart 2017, 12:20
  defa okundu.

1:1 arquitetura:design tarafından kolonlar üzerinde yükseltilmiş bir platformla desteklenerek zeminden koparılan, eğimli bir arazi üzerine inşa edilen Casa Clara, Brezilya’da yaşayan çocuklu bir çift için tasarlanmış.

Kiremit Renkli Beton Duvarların Işıkla Dansı

Bölgedeki tropikal iklimi tasarımlarının merkezine koyan 1:1 arquitetura:design, farklı cepheler sayesinde, çapraz biçimde doğal havalandırılabilen bir yapı yaratmış. Minimal hatlara sahip olan yapı, tek kat ile çözülmüş.

Bazı cepheler masif tutulurken bazı cephelerde toprak tonlarındaki beton bloklardan oluşan, "Cobogo" adı verilen dışa doğru kıvrılarak açılan delikli duvarlar kullanılmış. Bazı duvarlar ise tamamıyla bahçeye açılıyor."Cobogo" duvarlarının kullanılması, yapıya doğrudan gün ışığının gelmesini ve iç mekanın dışarıdan görülmesini engelliyor. Deliklerden içeri süzülen gün ışığı ise iç mekanda çeşitli ışık ve gölge oyunları yaratıyor.İç mekan tasarımında yerel ve modern tasarımlar bir arada tutulmuş. Toprak tonlarının hakim olduğu mekanın renkleri 70'li yıllara göz kırpıyor. 2016 yılında inşaatı tamamlanan ev 123 m2.Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler