+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlar Nerede Çalışır?

Mimarlar Nerede Çalışır?

Kaynak: Fast Co Design
7 Mart 2017, 17:00
  defa okundu.

Mimari fotoğrafçı Marc Goodwin, dünyanın farklı noktalarındaki mimarlık ofislerinin çalışma ortamlarını fotoğraflıyor.

Londralı fotoğrafçı Goodwin, yaklaşık 1 yıldır Seul'den Londra'ya, Pekin'den Paris'e dünyanın dört bir yanındaki mimarlık ofislerini fotoğraflayarak çalışma ortamlarını belgeliyor.

Goodwin'e, birbirinden oldukça farklı coğrafyalardaki ofislerin atmosferlerine, bu ülkelerdeki kültürlerin yansıması olup olmadığı sorulunca "Keşke bunun için kısa bir yanıtım olsaydı," diyor.


Urbanus-Pekin

Marc Goodwin, Mathieu Fio, Cecilia Galera ve Felix Nybergh'in şirketi Archmospheres'in sitesine bakıldığı zaman ofislerin hepsi birbirine benzese de bulundukları binalar oldukça farklı. Bu binalar, yüksek katlı bloklardan, endüstriyel depolara ya da bira fabrikalarına kadar farklılık gösteriyor ve bulundukları şehirlere dair daha fazla ipucu veriyor.


standardarchitecture, Pekin

Sanatçı, Londra'daki Foster + Partners ve Zaha Hadid Architects gibi ofislerin daha kurumsal bir izlenim verdiğini, Kuzey ülkelerindekilerin beklendiği üzere minimalist ve daha düzenli olduğunu, Paris'teki ofislerin eklektik, Pekin'deki ofislerin ise beklentilerinin çok üzerinde olduğunu belirtiyor.


Foster + Partners, Londra


ALA Architects, Helsinki


Henning Larsen Architects, Kopenhag

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler