+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Erenköy Tren Yolu Köprüsü Sökülüyor

Kaynak: Hürriyet
7 Aralık 2016, 13:52
  defa okundu.

İstanbul'u Anadolu’ya bağlayan demiryolunun üzerindeki Erenköy Köprüsü sökülüyor.

Erenköy Tren Yolu Köprüsü Sökülüyor

Kadıköy'ün en önemli iki arteri, Bağdat ve Şemsettin Günaltay (Minibüs) caddelerini bağlayan köprünün kaldırılması nedeniyle Ethem Efendi Caddesi'nin bir bölümü yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Trenyolunun 3 hatta çıkarılması için yıllardır devam eden çalışmalar kapsamında yapılacak işle ilgili yetkililer, "Köprü'nün, bordür ve alın taşlarının fotoğrafları tek tek çekilerek numaralanıyor. Sökülen köprü, Haydarpaşa'da depoya kaldırılacak. Eğer gerekirse bu köprü yeniden belirlenecek bir yere kurulabilecek. Köprünün söküm işlemi 1 ay sürecek. Yol genişletildikten sonra yeni köprü yapılacak ve tahminen 4-5 ay içinde açılacak."

Yolun kapanması bölgedeki esnafı isyan ettirdi. Cadde üzerinde kırtasiye işleten Atilla Kuğu, "Köprüyle ilgili çalışma olacağı söyleniyordu ama tarih verilmemişti. Çalışma başlamadan önce alternatif yaya geçidinin yapılmış olması lazımdı. Bu kadar insan ve esnaf mağdur edilecek. İş olmayınca kiralarımızı nasıl karşılayacağız?" dedi. Baharatçı Kazım Yazıcı, "Kiralarımız var, ödenecek faturalarımız var, yanımızda çalıştırdığımız insanlar var, iş yapamazsak masraflarımızı nasıl çıkaracağız. Bizim talebimiz geçici bir köprü" diye konuştu.

GEÇİT OLMAZSA BATARIZ

Züccaciyeci Fatih Kümbetli ise "Yolu demir perdelerle kapatıp bizim dükkanımızın önünü kapatmanın manası yoktu. Ya bu levhaları kaldıracaklar, ya da ben bunları keseceğim. Biz esnafız, bu yolu kapatmakla benim işimi batıracaklar" dedi.

Göztepe'nin simgesi köprü ve tarihi istasyon ise yerinde kalacak. Köprü ve istasyon askıya alınarak yükseltilecek.

Reklam

Etiketler


Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler