+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

İzocam Öğrenci Yarışması’nda Finale Kalan Projeler Belli Oldu

15 Mart 2016, 11:50
  defa okundu.

İzocam’ın sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ve üniversite öğrencilerine büyük fırsatlar sunan İzocam Öğrenci Yarışması’nın bu yıl 16.’sı düzenlendi.

İzocam Öğrenci Yarışması’nda Finale Kalan Projeler Belli Oldu

Bu yıl 16.'sı düzenlenen İzocam Öğrenci Yarışması'nın konusu "Sosyal ve iklimsel bağlamda sürdürülebilir ve çoğaltılabilir yerleşim" olarak belirlendi. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk aşamasında, öğrencilerden sürdürülebilir kent yaşamını içeren senaryolarını geliştirdiler. Jüri değerlendirmesi sonucu teslim edilen 41 projeden 11 proje finalist olarak projelerini geliştirmeye hak kazandı.

Beyaz Rusya'nın Brest şehrinin konu edildiği çalışmada, şehrin sosyal, kültürel ve iklimsel özelliklerini düşünerek bir yaşam alanı geliştiren öğrenciler, yarışmaya tek ya da 3 kişiye kadar bir ekip kurarak katıldılar. Öğrenciler Brest şehrindeki yaşam alanı için fikir, proje, detay, teknoloji, tartışma kısaca fiziksel çevreye çerçeve olacak senaryoyu serbest bir ortamda yani diledikleri formlarda sundular. 07 Mart 2016 tarihine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com adresine yüklenen senaryolar arasından 09B35G, 1E1E6Y, 1K4R7, 362Ö7A, 580619S, 80142OK, 97032AB, EAY14, LİN0159, MAI2013, OU732 rumuzlu projeler ikinci aşamaya geçmeyi başardı.

İkinci aşamada finalist olmaya hak kazanan 11 proje sahiplerine, projelerini geliştirmeleri için jürinin önerileri bildirilecek ve 18 Nisan'a kadar fikirlerini geliştirerek projelendirmeleri ardından da www.izocamogrenciyarismasi.com adresine detaylandırılmış ve şartnameye uygun proje paftalarını yüklemeleri beklenecek. Öğrenciler yaşam alanının en temel öğesi olan konut ölçeğine inerek geliştirdikleri mimari projeleri 23 Nisan 2016'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde yapılacak jüri buluşmasında jüriye canlı olarak tüm detaylarıyla sunacak. Aynı günün sonunda dereceye giren projeler jüri tarafından duyurulacak.

Yarışma sonunda dereceye giren birinci proje 8 bin, ikinci proje 6 bin ve üçüncü proje 4 bin TL ödül ile birlikte 25-28 Mayıs tarihlerinde Beyaz Rusya'nın başkenti Minsk'de düzenlenecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Bunun yanı sıra yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası, ikinci aşamaya geçmeye hak kazananlara ise başarı sertifikası ve bir ödül verilecek.

Yarışmanın tüm süreçleri www.izocamogrenciyarismasi.com üzerinden yürütülüyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler