+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Karşıyaka'da gondol sefasına az kaldı

Kaynak: Yeni Asır
22 Ağustos 2011, 11:29
  defa okundu.

Karşıyaka Belediyesi'nin en önemli projeleri arasında yer alan Ahmet Taner Kışlalı Parkı içinde bulunan 8 bin metrekare ve 5 bin metrekare büyüklüğündeki 2 adet gölet, revize ediliyor.

İzmir'in en büyük göletleri bu park içinde yaratılacak havuzlar içinde de yine İzmir'de ilk kez gondol ve kayık projesi hayata geçirilecek. Göletler için 12 bin metrekarelik alan ayrılırken, İzmirliler gondollarda keyifli gezintiler yapabilecek. Atakent mahallesinde yer alan Ahmet Taner Kışlalı Parkı ve gölet içinde 12 adet su havalandırıcı görsel fıskiye, 1 adet müzikli ışıklı su fıskiyesi bulunacak. Gölette gondolun yanı sıra su bisikleti ve kayık da kullanılacak. Vatandaşların bu güzellikleri seyredebileceği, rahatlıkla oturabileceği, yemek yiyebileceği bir adet kafe yapılacak.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, uzun zamandır kullanılmayan ve çevresine görüntü kirliliği yaratan göletleri yenileyip yakın bir zamanda vatandaşların kullanımına açacaklarını belirterek, "Toplam 50 dönümlük alan üzerinde gerçekleştirilen proje, yeşil alan projesi olarak tasarlandı. Hedefimiz daha modern, daha yeşil ve daha da güzel bir Karşıyaka yaratmak. Bu nedenle de bu tür projeler bizim için büyük önem taşıyor. Halkımız bu tesisler açıldığında kent içinde yepyeni bir alternatif alana sahip olacak. Karşıyaka hak ettiği değere kavuşacaktır" dedi.

Reklam

Etiketler


Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler