+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Yeni Çağın Piknik Sepetleri

Kaynak: mocoloco.com
Derleyen: Bahar Bayhan
2 Haziran 2015, 17:10
  defa okundu.

İspanyol mimarlık ve tasarım stüdyosu AtelierTERATOMA, Technopicnik projesi için pikniğin tarihini araştırdı ve bu aktivitenin bugün ne anlama geldiğini sorguladı.

Yeni Çağın Piknik Sepetleri

Geleneksel olarak pikniğin doğal ortamla ilişki kurmak ve yemek yeme üzerine kurulu olduğunu ifade eden tasarımcılar "bu fikri teknoloji çağında yeniden geliştirsek nasıl bir şey ortaya çıkar?" diye düşünerek Technopicnic setlerini üretti.

Bugünün dünyasını ele alarak birer sırt çantası olarak tasarladıkları Technopicnik serileri geleneksel piknik sepetlerinden biraz farklı; mesela bu çantada kendine yeterli alan yaratmanıza imkan sağlayacak bir güneş paneli, bluetooth aracılığıyla mesajlarınızı alabileceğiniz bir ekran, parti ortamının yaratılabilmesi için hoparlör, mobil gereçleri şarj edebilmek için USB girişleri barındırıyor.

Piknik yapma aktivitesini kentsel bağlama taşıyan ekip, "artık doğal alanlar yerine bir meydan bile piknik mekanı olabilir" diyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
Yavuz Başören / 7 Temmuz 2015, 18:21
saçmasapan işler, canları sıkılmış bişeyler yapmışlar sanatsal pozlar vermişler birde bunu web sitelerine gönderelim belki yayınlarlar demişler vee bingoooo
 
CC Go / 2 Haziran 2015, 18:45
bir kaç hipster genç, önce meyveleri beyaza boyayıp tribal pozlar vermiş, sonra buna bi hikaye yazalım da havada kalmasın filan derken işte...
 
 
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler