+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

İBB'nin Son Hizmeti: Kullanılmayan Durağa Üst Geçit

Kaynak: soL Haber
27 Ekim 2014, 08:36
  defa okundu.

İstanbul'da Edirnekapı ile Bayrampaşı metrobüs durakları arasında bulunan Vatan durağı kullanıma açılmıyor, durağın açılmadığını bilmeyen yurttaşların kullandığı üst geçitin sonu ise otoban bariyerlerine çıkıyor.

İBB'nin Son Hizmeti: Kullanılmayan Durağa Üst Geçit

İstanbul'da Edirnekapı ile Bayrampaşa metrobüs durakları arasında kalan Vatan durağının kullanıma açık olmadığı ortaya çıktı.

Durak için yapılan üst geçite çıkan yaya yollarının sonu da otoban bariyerleriyle bitiyor. Durağın kullanılmadığından habersiz vatandaşlar ise otobandan geçerken ölüm riskiyle karşı karşıya kalıyor.

Metrobüs hattında Vatan Durağı olarak isimlendirilen ve daha sonra ismi de kaldırılan durak atıl durumda bulunurken, durak için yapılmış üst geçite çıkan yaya bağlantı yolları da otoyol bariyerleriyle kapalı.

Herhangi bir güvenlik önlemi alınmayan durağın kullanışa açık olmadığına ilişkin herhangi bir tabela da göze çarpmazken, yurttaşlar ölüm riskini göze alarak E-5'ten geçmeye çalışıyor. Kullanılmayan bu üst geçit ve durağın neden yapıldığı ve niçin kullanılmadığı bilinmiyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler