+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Yeşil Havalimanı Sayısı Artıyor

Kaynak: Dünya Gazetesi
12 Haziran 2014, 08:36
  defa okundu.

Yeşil Havaalanı Projesi kapsamında DHMİ'nin işletimindeki Malatya, Samsun Çarşamba ve Konya havalimanları "Yeşil Kuruluş" sertifikası aldı. Son 6 ayda DHMİ işletimindeki Yeşil Havaalanı sayısı 16'ya yükseldi.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından başlatılan Yeşil Havaalanı (Green Airport) Projesi kapsamında, işletiminde bulunan 47 havalimanında çalışmalar yürüten DHMİ, proje kapsamında çalışmalarını tamamlayan havalimanları için SHGM'ye müracaatlarını sürdürüyor. Son yapılan müracaat ve değerlendirmeler kapsamında, gerekli koşulları yerine getiren Malatya, Samsun Çarşamba ve Konya Havalimanları "Yeşil Kuruluş" unvanı almaya hak kazandı. Belge almaya hak kazanan 3 havalimanıyla birlikte, son 6 ayda DHMİ işletimindeki 16 havalimanı "Yeşil Kuruluş" belgesine sahip oldu.

DHMİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, bu sertifika ile havalimanları SHGM tarafından belirlenmiş logoyu kullanma hakkına kavuştu. Ayrıca havalimanına SHGM'ye ödenecek yetki belgesi, ruhsat, sertifika gibi izin belgelerinin temdit ücretlerinde yüzde 20 indirim hakkı tanındı. Yeşil Kuruluş olmak için gerekli olan koşulları yerine getiren havalimanları, çevreye ve insan sağlığına daha uygun hizmet standardına ulaştı.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler