+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Akfen GYO, Türkiye' nin yanı sıra Rusya' da da yatırımlarına hız verdi

3 Ağustos 2011, 15:03
  defa okundu.

Türkiye'nin "Şehir Otelciliği" konseptinde kurulan ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı Akfen GYO, Rusya'daki ortak yatırımlarında payını yüzde 50'den, yüzde 95'e çıkardı.

Akfen GYO, Türkiye' nin yanı sıra Rusya' da da yatırımlarına hız verdi

Akfen GYO' nun Rusya portföyünde yer alan ve 2011 yılı içerisinde faaliyete geçecek 177 odalı Yaroslavl Ibis Otel, 204 odalı Samara Ibis Otel ve aynı proje içerisinde yer alan 5,000 metrekare kiralanabilir alana sahip Samara Ofis Projesi ile 167 odalı Kaliningrad Ibis Otel projelerindeki payı böylece yüzde 95'e yükselmiş oldu.

Bu projeler dışında Akfen GYO'nun Rusya' daki portföyünde yüzde 100'ü kendisine ait olan ve Moskova'da geliştirilmekte olan 475 odalı bir Ibis Otel projesi de bulunuyor. Moskova Ibis Otel Projesi'nin inşaatına 2011'in ikinci yarısında başlanması planlanıyor.

Akfen GYO'nun Rusya'daki otel projelerinin işletmesini de, Türkiye'de olduğu gibi, stratejik ortağı, Avrupa'nın en büyük zincir otel grubu Accor S.A. yapacak.

Accor S.A. bu yıl, 'Excellence Award Ödülleri' kapsamında yatırımı Akfen GYO yapılan Novotel İstanbul, Ibis Otel İstanbul ve Novotel Trabzon ile mükemmellik ödülü almıştı.

Hedeflediği tüm projelerini hızla faaliyete geçiren Akfen GYO' nun otel portföyünde halen 10 faal ve dokuz da yatırımı devam etmekte olan, yaklaşık 3,600 oda kapasitesine sahip 19 proje bulunuyor.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler